içinde ,

10 kilometreye bir ekip yerleştirildi

YouTube video
DCIM100MEDIADJI_0198.JPG

 

Kütahya Valisi Ali Çelik, Kurban Bayramı süresince vatandaşların huzur ve güvenle yolculuk yapabilmeleri amacıyla Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı iş birliğinde oluşturulan trafik uygulama noktalarını denetledi

Eskişehir – Kütahya Karayolu PTS Noktasındaki emniyet ve jandarma uygulama noktalarını denetleyen Vali Ali Çelik’e İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç eşlik etti.

Denetleme sırasında Vali Çelik’i alınan tedbirler hakkında bilgilendiren İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Fatih Çakırtaş, “Eskişehir’den ve Afyonkarahisar il sınırına kadar her 10 kilometreye bir ekip görevlendirdik. Drone destekli denetimlerimiz devam ediyoruz. Hem denetliyoruz, hem de bilgilendiriyoruz. Tüm uygulama noktalarımızdaki tek amacımız, sürücülere ve yolculara rehberlik etmek. Nihai hedefimiz kurban bayramı tatili süresince tüm araç sürücüleri ve yolcular için güvenli bir trafik ortamında yolculuğa başladıkları noktaya sağ salim ulaşmalarını sağlamak” dedi.

9 gün boyunca 1500 kolluk kuvveti görev yapacak

Vali Ali Çelik ise, “En önemli tedbir vatandaşlarımızın kurallara uyması ve yaşamımızı kurallara uygun olarak devam ettirmeye çalışmamız. Bunların başında da trafik kuralları geliyor. Jandarma ve emniyet noktalarımızda arkadaşlarımız sürücülerimizin bazılarını durdurarak, hem rehberlik etmeye hem de bildikleri kuralları tekrarlatarak farkındalık oluşturulması açısından çalışma yapıyorlar. Şimdilik çok yoğun bir trafik yok. İnşallah herkes kazasız, belasız sevdiklerine ulaşır. Bu kapsamda 9 günlük süre zarfında bin 500’e yakın kolluk personelimiz genel uygulamalarla vatandaşlarımızın huzur ve refahı için çalışmalarını devam ettirecekler. Vatandaşlarımız huzurlu bir şekilde bayramlarını yapsınlar diye onlar ayakta olacaklar” diye konuştu.

Sürücü ve yolcuları trafik kuralları hakkında bilgilendiren Vali Çelik, hayırlı yolculuklar temennisinde bulunarak sürücülerden dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi. Çocuklara şapka ve kırmızı düdük de hediye eden Vali Çelik, görev başındaki personele iyi çalışmalar diledi.