içinde

100’üncü yıl coşkusu binlerce çocukla taçlandırıldı

 

Kütahya Valiliği himayesinde gerçekleştirilen Büyük Zafer’in 100. yılı etkinlikleri Kütahya ile sınırlı kalmadı, Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Ankara’da çocuklarla buluştu

Çocuklar için 81 il hedefiyle yola çıkan Kütahya Valiliği Motivasyon ve Eğitim Aracı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde kesin zaferle sonuçlanan Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 100. yılında milli mücadeleye damga vuran 5 şehirde Büyük Zafer’i anlattı. Büyük Zafer’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında sırasıyla Samsun, Sivas, Amasya, Erzurum ve Polatlı/Ankara’da konuşlandırılan motivasyon aracı, binlerce çocuğa ulaştı.

Çocukların eğlenerek öğrendiği motivasyon aracında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü Başkanı Öğretim Görevlisi Kudret Armağan tarafından iletişim, teknoloji, liderlik ve girişimcilik yönlerinin geliştirilmesi için de eğitimler verildi. Etkinliklerin ardından çocuklara ahşap kalemlik, TRT Çocuk dergisi hediye edildi.