in , ,

15 dakikada binlerce liralık altın çalan şüpheliler kamerada

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:277karakter

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesindeki bir apartman dairesine dil düşürme yöntemiyle giren 4 kadın hırsızlık şüphelisi, 15 dakika kaldıkları adresteki ziynet eşyalarını çalarak kaçtı. 320 saatlik güvenlik kamerası görüntüsünü inceleyen polis ekipleri, şüphelilerin kimliklerini tespit ederek yakalanması için çalışma başlattı

Olay, 6 Haziran günü Yıldırım Beyazıt Mahallesi Fermene Sokak üzerindeki bir apartman dairesinde meydana geldi. İl dışından Kütahya’ya geldiği öğrenilen 4 kadın şüpheli, sokak üzerindeki bir apartman dairesine girerek dil düşürme yöntemiyle hırsızlık yaptı. Evindeki binlerce liralık altının olmadığını fark eden vatandaş, durumu polise bildirdi.

Şüphelilerin kimlikler tespit edildi

İhbar üzerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. 25 farklı güvenlik kamerasından alınan 320 saatlik kaydı inceleyen ekipler, şüphelilerin S.U. (38), L.K. (31), N.D. (33) ve S.K. (25) olduğunu tespit etti. 4 kadın şüphelinin Kütahya’ya il dışına ticari taksi ile çıktığını belirleyen ekipler, şüphelilerin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Şüphelilerin rahat hareketleri kamerada

4 kadın şüphelinin sokak üzerinde yürüdükleri ve apartmana giriş yaptığı o anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Dikkat çekmemek için ikiye gruba ayrılan şüphelilerin rahat hareketleri gözden kaçmazken, eve girip çıkmalarının sadece 15 dakika sürdüğü görüldü. Şüphelilerden 4’ünün de daha önceden sabıkasının olduğu öğrenildi.

Haberimizi puanlar mısınız?