in ,

20 bin TL’lik altın verdi, dolandırıldığını anlamadı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:267karakter

Kütahya’da 86 yaşındaki adam kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılık şüphelilerine 20 bin TL değerindeki altını teslim etti. Yaşlı adamın dolandırıldığı, şüphelinin cebinden çıkan not kağıdının ardından gün yüzüne çıktı

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kent merkezi ile Aydın ve Kütahya’da kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan 2 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin yaşlı 2 kişiyi, toplam değeri 90 bin lira olan altınları kontrol etme bahanesiyle alarak, dolandırdıkları saptandı.  Şüphelilerden Kenan K.’nin (36) Aydın’da bulunduğunu belirleyen JASAT ekipleri, Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Şüpheli Kenan K., Aydın’da saklandığı evde polis ve jandarmanın ortak çalışmasıyla yakalanıp, gözaltına alındı. Şüpheli Kemal C. (40) de Denizli’de otomobiliyle seyir halindeyken takibe alınıp, trafik ışıklarında düzenlenen operasyonla yakalandı.

DOLANDIRILDIĞINI ANLAMADI

SUÇLUNUN CEBİNDEN ÇIKAN NOT ELE VERDİ

Kenan K.’nin üzerinden Kütahya’da yaşayan Mahmut D.’nin (86) adresi yazılı not bulundu. Bunun üzerine Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Notta yazılı adreste yaşayan Mahmut D.’nin de 20 bin lira değerindeki altının şüpheliler tarafından aynı yöntemle alındığı belirlendi.  Mahmut D., polise, altınlarının incelendikten sonra kendisine verileceği söylendiğini BELİRTTİ. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Kenan K. tutuklanırken, Kemal C. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?