in

2021 projeleri masaya yatırıldı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:295karakter

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Valiliğinde 2021 yılı projeleri ile birlikte Merkez Kampüs yerleşim planı ve mimari konsept hakkında sunum yaptı

Valilik binasında düzenlenen toplantıya, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve protokol üyeleri katıldı. KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, KSBÜ’nün çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Toplantıda, KSBÜ’nün 2021 yılı projeleri ile birlikte Merkez Kampüs yerleşim planı ve mimari konsept hakkında bilgilendirme yapıldı. Planlanan projeler ve Merkez Kampüs konsepti, başta Vali Çelik olmak üzere, Kütahya protokolü tarafından başarılı bulunarak, “KSBÜ bölgeye ciddi katkılar sunuyor” diye belirtildi.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ KÜTAHYA İÇİN AYRICALIK SUNDU’

KSBÜ Rektörü gerçekleştirdiği sunumda, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere değerli devlet büyüklerimiz Kütahya için ayrıcalık sunarak, Türkiye’nin sağlık alanında ihtisaslaşmış ilk üniversitelerinden birini Kütahya’da kurdular.” ifadesini kullanarak, “Bizler de KSBÜ olarak projelerimiz ile ülkemize ve bölgemize katkılar sunmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu. Rektör Kavuncu, sadece eğitimde değil sağlık hizmetinde de ciddi katkılar sunduklarını belirtti.

ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ İÇİN BİRLİKTELİK VURGUSU

Uluslararası sağlık turizmi çalışmalarının Kütahya’ya yansıtılması için çalışmalardan bahseden Rektör Kavuncu, “Şehrimizin uluslararası sağlık turizmine entegrasyonu konusunda projeler geliştiriyoruz. Kütahya’nın sağlık turizmi hazır hale getirilmesi için birlikte hareket edelim.” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?