in ,

‘Meşhur gaz yükleme kuyruğu! Yazıktır, günahtır!’

 

Kütahya’da vatandaşlarla birlikte gaz yükleme kuyruğuna giren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, acı tabloyu gözler önüne serdi. Kasap, “Çinigaz’ın meşhur gaz yükleme kuyruğu. Yazıktır, günahtır” dedi

Hava sıcaklılarının sıfırın altında 15’lere kadar düştüğü Kütahya’da vatandaşların gaz yüklemek için oluşturduğu kuyruk gündemden düşmüyor. Yetkili firma tarafından halen çözüm için bir adım atılmazken, bir fatura ödeme noktasına giderek sıraya giren CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap soruna çektiği video ile isyan etti.

‘ÇİNİGAZ’IN MEŞHUR GAZ YÜKLEME KUYRUĞU’

Vatandaşların soğuk havada saatlerce beklediğine dikkat çeken Milletvekili Kasap, “Çinigaz’ın meşhur gaz yükleme kuyruğu. Bizim aldığımız sıra 1045. Öğrenci arkadaşlar da üşüyor. Yazıktır, günahtır. Pandemiye rağmen tıklım tıklım dolu. Saat 16.00’da ücretsiz olan yer kapanıyor. Burada vatandaş bir de ek ücret ödüyor” dedi.

‘YILLARDIR SÖYLÜYORUZ, KİOSK’LAR ÇALIŞMIYOR’

“Çinigaz’ın KİOSK’u çalışmıyor. Yıllardır söylüyoruz” diyen Kasap, “Kütahya Valiliğini ve Kütahya Belediyesini göreve davet ediyoruz. Görevlilerin buradaki KİOSK’ları açması lazım. Bakın şuradaki kalabalığa bakın” ifadelerini kullandı.

‘PARAMIZLA REZİLLİK ÇEKİYORUZ’

Sırada olan vatandaşlardan biri 1 saattir sıra beklediğini söylerken, diğer vatandaş, “Paramızla rezillik çekiyoruz” diyerek isyan etti.

Haberimizi puanlar mısınız?