içinde

29 Ağustos’ta açılacak

 

Zafer Meydanı projesi kapsamında yerinden sökülen Kütahya’nın simgesi Çinili Vazo restorasyonun ardından meydandaki yerini aldı. Başkan Alim Işık, “Bundan sonraki süreçte kaplama işlemleri yerinde devam edecek. Allah nasip ederse 29 Ağustos’ta da açılışını hedefliyoruz” dedi.

Haziran ayında başlayan Zafer Meydanı imalatı projesi kapsamında restore için yerinden sökülen Vazo dün itibariyle yeniden yerine konuşlandırıldı. Akşam saatlerinde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, belediye birim müdürleri ve yüklenici firma yetkililerinin katıldı. Yapılan titiz çalışma ile Kütahya’nın simgesi vazo yerine monte edildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Bugün 9 ağustos 2022. Tarihi bir gün. Şehrimizin simgesi haline gelmiş olan Çinili Vazo’muzu daha önce kaldırıp restorasyon için gerekli işlemlere tabi tutmuştuk. Şuanda restore edilmiş, onarımdan geçmiş orijinal boyuttaki vazomuzu yeniden yerine yerleştirdik. Bundan sonraki süreçte kaplama işlemleri yerinde devam edecek. Allah nasip ederse 29 Ağustosta da açılışını hedefliyoruz. Şehrimize hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.