içinde

3 katlı kumar apartmanına baskın

kütahya kumar kütahyadanhaber kütahyasondakika kütahyahaberleri ahlak büro koronavirüs sosyal mesafe
kütahya kumar kütahyadanhaber kütahyasondakika kütahyahaberleri ahlak büro koronavirüs sosyal mesafe

Kütahya’da kiraladıkları 3 katlı bir apartmanda kumar oynayan 19 kişi Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı. Şahıslara sosyal mesafe kuralına uymamak ve kumar oynamaktan 65 bin 911 TL idari para cezası kesildi

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde Balıklı Mahallesi Osmanlı Caddesi üzerindeki 3 katlı apartmana çok sayıda kişinin kumar için geldiğini belirledi. Cumhuriyet savcılığının talimatıyla düğmeye basan ekipler, belirlenen adrese operasyon düzenledi.

BOŞ DAİRELERE VE TUVALET KAPISININ ARKASINA SAKLANDILAR

Çilingir yardımıyla kapıyı açan polisler, adrese girdiklerinde ikinci kattaki dairede 9, yangın merdiveninden binadaki diğer boş dairelere ve tuvaletin kapısının arkasına saklanan 10 olmak üzere toplamda 19 kişiyi yakaladı. Apartmanın dışının güvenlik kameraları ile polis baskınlarına karşı gözlendiği belirlenirken, üzerindeki rakamların yazılı olduğu pul ve oyun değneği ele geçirildi.

65 BİN 911 TL CEZA KESİLDİ

Binada yakalanan 19 kişiye sosyal mesafe kuralına uymamak ve kumar oynamaktan 65 bin 911 TL idari para cezası uygulandı. Yakalanan 2 kişinin 65 yaş üstü, 2 kişinin ise aranması olduğu ortaya çıktı. Polis tarafından binadan çıkarılırken görüntülenmemek için yüzlerini kapatan şahıslar hastanedeki sağlık kontrollerinin ardından gerekli işlemler için Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

YouTube video