içinde

34 sanatçının 86 eseri KÜTSO’da beğeniye sunuldu

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) arasında imzalanan “Sanatsal ve Kültürel İş Birliği Protokolü” kapsamında düzenlenen resim sergisi KÜTSO’da ziyarete açıldı

KÜSAD üyesi 34 sanatçının 86 eserinin yer aldığı sergi geniş bir katılımla açıldı. Serginin STK’ların arasındaki iş birliği ve diyaloğun ürünü olduğunu söyleyen KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız, 20 yıl aradan sonra ilk kez üst düzey bir sergi düzenlendiğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

‘SANATA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

KÜTSO’nun kültürel ve sanatsal faaliyetlere her zaman destek olduğunu söyleyen KÜTSO Başkanı İsmet Özotraç, “Bir ülke iki hususta kendini belli ediyor: ekonomi, sanayi, kültür ve sanat. Bunlardan biri eksik olursa o ülkeyi dünya nezdinde ifade etmek zor. Bizler, Sayın Valimizin önderliğinde sanayimizi ve ticaretimizi geliştirme yolunda ciddi adımlar attık. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun güzel meyvelerini göreceğiz. Sanat yönümüz de Nafi Başkanımızın vermiş olduğu vizyon ve Kütahya’ya kazandırdığı müzeyle ispatlanmış durumda. Atalarımızdan bize miras olan sanatı ileriye götürebilme noktasında gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

‘BU TÜR SERGİLER KÜTAHYA’MIZ İÇİN ÇOK DEĞERLİ’

Sanatın birleştirici gücüne dikkat çeken Vali Ali Çelik, bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Kendisinin de resimle uğraştığını paylaşan Vali Çelik, “Sanatsal ve kültürel aktiviteler içerisinde sevgi ve emek barındırıyor. Sanatın emek ve sevgiyle büyütülmesi, onun yüzyılları kucaklayacak bir esere dönüşmesi hayatın içinde bir anlam. Bu tür sergiler Kütahya’mız için çok değerli. KÜSAD’ın, sergilerini il dışında da değişik aktivitelerle bütünleştireceğine dair projeleri ve çalışmaları var. İnşallah çalışmalar, Kütahya’mıza ait olan değerleri sevgiyi, hoşgörüyü, birlikteliği barındıran bu gücü tanıtmak için fırsatlara vesile olur” diye konuştu.