içinde , ,

Kütahya’da tırmanış yarışı nefes kesti

YouTube video

 

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 4. ayağı Kütahya’da yapıldı. Kısa sürede parkuru tamamlayan sürücüler vatandaşlara unutulmayacak anlar yaşattı

30 Ağustos Zaferi’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası Kütahya’da gerçekleştirildi. 4 farklı kategoride 20 sporcunun piste çıktığı yarış heyecanlı anlara şahit oldu.

Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi destekleri ile ICRYPEX ve NG Kütahya Seramik sponsorluğunda düzenlenen yarışlara vatandaşların da ilgisi büyük oldu. Aydoğdu kavşağında start alan araçlar 7,5 kilometrelik Radar yolunu 3 kez kat ederek, parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalıştı.

NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, “Tırmanma yarışı otomobil sporlarının en renkli yarışmalarından bir tanesi. Kütahyamız’da ilk kez böyle bir organizasyonun olması hafızalarımızda yer bırakacak. Tüm arkadaşlarımız çok özel hazırlandı. Kütahyamız için de güzel bir etkinlik ve tanıtım vesilesi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Motor sporlarında ilk yarışı olduğunu söyleyen Nazan Zorlu, “Motor sporlarında ilk şampiyonam. Bu sezon 4. Yarışımız Tırmanma Şampiyonamızın. Kütahya güzel bir etap. Çok hızlanmamız ve hızlı olmamız gereken etap. Çok memnunuz. Kütahya’da bizi çok güzel ağırladılar. Yarışta geçirilen süre hem de sonuçla ilgili anı değeri yüksek bir yarışma oluyor” ifadelerini kullanırken, Ümit Ülkü, “Sezonun 4. Yarışı Kütahyamız’da yapılıyor. Şuana kadar en iyi yarıştığımız asfaltlardan birine sahip. İlk defa bu parkurda pist aracımızı denedik. Ona alışmaya çalışıyoruz. İlk çıkışta güzel bir derecemiz geldi. Kulübümüzün 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına organizasyonu yapması ayrı bir anlam taşıyor. Bu güzel organizasyonu 30 Ağustos ile bağdaştırmak da bizim içinde güzel oldu” dedi.

Yarışmanın 30 Ağustos Zaferi’nin 100. Yılında yapılıyor olmasının etkinliğe ayrı bir anlam kattığını söyleyen Sinan Soylu da, “Etap çok güzel, asfalt tertemiz, çok beğendim. Yarışın 100. Yıla denk gelmesi çok güzel oldu. Tahmin ediyorum ki bundan sonra da yapılacaktır. Çünkü çok güzel yer. Kütahyalılar bizleri sevdi biz de onları seviyoruz. Harika” dedi.

Dereceye girenler Kütahya Belediyesi önünde düzenlenecek törende ödüllerini alacak.