in , ,

4 bin liralık kolyeyi, gümüşçünün bir anlık dalgınlığından faydalanıp çaldı

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:208karakter

 

Cumhuriyet Caddesi’ndeki bir kuyumcuya giren hırsızlık şüphelisi 4 bin lira değerindeki gümüş kolyeyi, işletmecinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak çaldı. O anlar güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken, polis tarafından yakalanan şüpheli gözaltına alındı

Servi Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde bir şahıs yüzük almak için gümüşçüye geldi. Yüzükleri inceleyen şahıs, işletmecinin başka müşterilerle ilgilendiği esnada bir anlık dalgınlığından faydalanarak, çıkardığı kolye modellerinden birini aldı. Bir süre daha iş yerinde oyalanan şüpheli, daha sonra ayrıldı. O anlar iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Müşteriye göstermek için çıkardığı kolyelerden birinin olmadığını fark eden iş yeri sahibi durumu polise bildirdi. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları kamera ve saha araştırmaları sonucu şüphelinin daha önceden de sabıkası bulunan S.E. (47) olduğunu tespit etti. Ekiplerin yaptığı operasyonla yakalanan S.E., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Yapılan sorgulamada ‘İftira’ suçundan da yakalama kararı olduğu ortaya çıkan şüpheli İnfaz Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

Haberimizi puanlar mısınız?