içinde ,

40 bin vatandaşa hizmet verecek

 

Emet’te hizmete giren bilgisayarlı tomografi cihazı sayesinde vatandaşların ilçe dışına çıkmaktan kurtulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Bu hizmet Sadece Emet’imiz değil, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçesinde bulunan vatandaşlarımız ile birlikte 40 bin nüfusa hizmet verecek” dedi

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın 3 yıl süren çalışmaları sonrası D sınıfı hastane statüsünden C sınıfı hastane statüsüne yükseltilen Emet Dr. Fazıl Doğan devlet hastanesinde Tomografi cihazıda hizmete geçti. Yıllardır tomografi çekimi için ilçe dışına giden Emet ve bölge halkı,bundan sonra Emet Dr. Fazıl Doğan Devlet Hastanesinde uzman doktorlar muayenesinde tomografi çekimlerini yaptırabilecek.

Sağlık anlamında modern hastane binasına kavuşmak kadar, statüsünün yükseltilerek uzman kadrolarının artırılması ve tıbbi malzeme donanımı konularına büyük önem ve uğraş verdiklerini ifade Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, “Bu cihazın önemini yaşadığımız pandemi salgınında da çok daha iyi gördük. Covid’e yakalanan bir çok hastamız tomografi çekimleri için ambulanslarla ilçe dışına taşınmak zorunda kaldı.Bu hizmet Sadece Emet’imiz değil, Hisarcık ve Çavdarhisar ilçesinde bulunan vatandaşlarımız ile birlikte 40 bin nüfusa hizmet verecektir. Hastanemizde şuan uzman kadrolarımızın tamamı dolu olup, daha önce taşımalı başka ilçelerden ilçemiz hastanesine yapılan günlük görevlendirmeler, şimdi ilçemizden başka ilçelere yapılmaktadır. Sağlıkta kaydettiğimiz ilerleme budur” dedi.

60 yataklı hastanede 9 uzman doktor, 8 pratisyen,1 diş hekimi, 1 diyetisyen, 14 ebe, 40 hemşire, 10 sağlık memuru hizmet veriyor.