in , ,

400 kişinin çalışacağı fabrika için ilk kazma vuruldu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:377karakter

 

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, kurulan Orta Ölçekli Sanayide 400 kişinin istihdam edileceği fabrikada hafriyat çalışmalarının başladığını duyurdu

Emet ve Hisarcık ilçesinde belediyelerin ‘Ortak Kalkınma’ parolasıyla yola çıktığı Orta Ölçekli Sanayi’de ilk somut adım atıldı.750 dekar arazide kurulacak olan Orta Ölçekli Sanayi’nin arazi bedeli, alt yapı ve hafriyat giderlerinin belediyeler tarafından karşılanacağını söyleyen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, yatırım talebinde bulunan firmalardan tek şartlarının istihdam olduğunu vurguladı.

Bölgede kurulacak seramik fabrikası için hafriyat çalışmalarının belediye ekipleri tarafından başlatıldığını kaydeden Başkan Hüseyin Doğan, “Yatırımcı firmanın, ilk etapta 400 kişilik istihdamla başlamasını bekliyoruz. Sadece bu fabrikamızda 3 yıl içerisinde işçi sayısını 1000’e yükselmesi hedefleniyor. Bu yıl bitmeden inşallah temeli atılacak ve, sanayi bölgemiz ilk baca 2023 yılının ilk aylarında tütmeye başlayacak. İki ilçe belediye başkanları olarak bölge halklarımızın istihdamına katkı sağlamak için önemli bir projeye imza attık. Adım adım ilerliyoruz. Siyasi ömrümüz devam ettiği sürece, bu birlik ve beraberliği devam ettireceğiz” dedi.

Oluşturulan alanda yatırım hedefleyen 11 firmanın daha olduğunu söyleyen Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan da, “Yeni yılda diğer yatırımcılarımız da bölgede konuşlanmaya başlayacak. Bu toprakların çocuklarının doğduğu yerde çalışması ve göç etmemesi bizim için çok önemli. Emet ile beraber taşın altına gövdelerimizi koyduk. Arazi toplulaştırmasını sağlayarak, alt yapı çalışmalarını yapmaya başladık. İş adamımıza söz verdiğimiz üzere biran önce yatırımını hayata geçirmesi adına hafriyatı 2 belediye olarak bizler gerçekleştireceğiz” dedi. 9’u il dışından gelen yatırımcılar metal, seramik, ambalaj, medikal ve kedi maması sektörlerinde üretim yapacak.

Haberimizi puanlar mısınız?