içinde

5 bin aşure dağıtıldı

Muharrem ayı sebebiyle geleneksel hale gelen Aşure Günü sebebiyle Kütahya Belediyesi önünde vatandaşlara 5 bin aşure dağıtıldı

Kütahya Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen aşure günü etkinliğinde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Muharrem ayının hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Başkan Işık, “Kütahya Belediyesi aşure etkinliği için hepiniz hoş geldiniz. İçerisinde bulunduğumuz Muharrem ayı, dinimizin ve geleneğimizin önemli aylarından birisi. Bu ayda da Kütahya Belediyesi olarak, Kütahyalı hemşerilerimize herhangi bir etkinlik düzenlemediler dedirtmemek için, geleneksel olarak başlattığımız aşure dağıtım törenimizi yeniden düzenledik. Geçen yıl pandemi tedbirleri nedeniyle bu etkinliği kısıtlı sayıda Cumhuriyet Caddesi girişinde yapmıştık” dedi.

‘KÜTAHYA BELEDİYESİ KÜTAHYALININ MALIDIR’

Kütahya Belediyesi hizmet binası önünün bu tür etkinliklerde öncelikli merkez olarak kullanıldığını konuşmasında belirten Başkan Işık, “Gördüğünüz gibi artık Kütahya Belediyesi’nin etkinlikleri öncelikle bu merkezde yapılıyor. Çünkü Kütahya Belediyesi, Kütahya’nın malı, Kütahyalının malı. Bu yeşil alanlarda, oturma alanlarında hiçbir hizmet karşılığında ücret ödemeden, vatandaşımızın her türlü etkinliğini rahatça yapabileceği alana dönüştü. Sahne Senin Kütahya adı ile gençlerimiz müzikle ilgileniyorsa onu sergiliyorlar. Folklor varsa onlar geliyor. Eğitimci ise kurs veriyor. Kütahya’mızda bir hedefimiz vardı. Birinci hedefimiz sosyal başarı sağlamak olarak söylemiştik. İşte onun için bu tür etkinlikleri halka açık, halkın içinde ve halkın katılımıyla bu merkezde yapmayı çok önemsiyoruz. Kütahya Belediyesi sizlerin emrinde” dedi.