içinde

90 bin 576 öğrenci eğitime başladı

Kütahya Valisi Ali Çelik, İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen törene katıldı. Vali Çelik;  573 okulda, 7 bin 472 öğretmen, 90 bin 576 öğrencinin eğitim öğretime başladığını söyledi

Kütahya’da İlköğretim Haftası coşkuyla kutlandı. Kovid 19 tedbirleriyle düzenlenen tören Şehit Çağlayan Irmak İlkokulunda yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.  2021-2022 eğitim öğretim yılında öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyen Vali Ali Çelik, şehit öğretmenleri andı, Allah’tan rahmet diledi.

‘YEGÂNE YATIRIM EĞİTİM’

Türkiye’yi uluslararası alanda rekabet edebilir seviyeye çıkarabilecek yegâne yatırımın eğitim olduğunu kaydeden Vali Çelik, “Bu sebeple ülkemizin ve ilimizin dört bir yanında gerçekleştirilen eğitim yatırımları ile bizler; milli değerlerine sahip çıkan, toplumsal sorumluluklarının farkında olan, bilgiyi üretebilen, yürekleri saygı ve sevgi dolu nesiller yetiştirme gayesiyle çalışmaya durmaksızın devam edeceğiz” dedi.

‘TÜM TEDBİRLER ALINDI’

Sağlıklı bir eğitim süreci için velilere ve öğretmenlere aşı çağrısında bulunan Vali Çelik, “Okullarımızda hijyen, maske kullanımı ve mesafe kuralına uyulması için tüm tedbirler alındı. Bu noktada aşılarını henüz yaptırmamış velilerimizi, yavrularımızın okullarına yüz yüze eğitim ile sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi ve Kütahya’mızda toplumsal bağışıklığın güçlenmesi adına herkesi aşı olmaya ve alınan tedbirlere uymaya davet ediyorum. Bu zor dönemi inşallah hep beraber atlatacağız” diye konuştu. İlköğretim Haftası’nı kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Gözümüzün nuru sevgili yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyorum. Yüz yüze eğitim ile başladığımız yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize; fedakâr ve onurlu bir mesleği temsil eden öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ders yılı diliyorum” dedi. Vali Çelik, törenin ardından sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.