in

Açık havada sinema keyfi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:331karakter

 

Kütahya Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte açık havada film izlemenin keyfini yaşadı

Sosyal Bilimler Kurum Kültürünü Geliştirme Kulübü tarafından okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci katıldı. Veli ve öğretmenlerin de öğrencilere eşlik ettiği etkinlik, unutulmuş bir geleneğin yaşatılmasına katkı sağladı.

İki şairin hayatını anlatan “Kelebeğin Rüyası” adlı film, izleyenlere keyifli dakikalar sundu. Programda kulüp öğrencileri, misafirlere patlamış mısır ve cips ikramında bulunuldu.

Etkiliğin ardından konuşan Okul Müdürü Ahmet İren, +Açık hava sineması, geleneksel bir yapı kazanmış, öğrenci ve velilerimizi bir araya getiren keyifli bir etkinliktir. Bugün, birlikte güzel bir film izledik. Film, sanatsal  içeriğinin yanı sıra arka fonda dönemin şartlarını anlatması bakımından dikkate değer bir özelliğe sahiptir. Bu etkinliğin okulumuzun gelenekleri arasına  girmesini ümit ediyor, etkinliğin hazırlanmasına emek veren okul müdür yardımcım Kemal Soygür’e ve okulumuzun önemli dinamiklerinden ve tamamen öğrenciler tarafından yönetilen “Sosyal Bilimler Kurum Kültürünü Geliştirme Kulübü” üyelerine teşekkür ediyorum. Ayrıca bir okuldan daha fazlası sloganına sahip eğitim yuvamızın nice etkinliklere imza atacağına inancımı ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle etkinliğimize katılan tüm öğretmen, veli ve öğrencilerime de teşekkür ediyorum.  Şunu da özellikle belirtmek istiyorum okulumuzun sosyal faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Yine okulumuz öğrencileri, tarih öğretmenimiz Neslihan Aycan danışmanlığında ‘Benim Gözümden Kütahya’ adlı fotoğraf sergisiyle 12 Haziran Pazar günü Sera AVM’de görücüye çıktı. Beklentilerimizin de üzerinde bir ilgiyle karşılanan sergimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Başyiğit tarafından da ziyaret edildi” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?