in

AFAD’da deprem tedbirleri masaya yatırıldı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:257karakter

 

Kütahya Valisi Musa Işın, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nü (AFAD) ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kütahya’da yaşayan herkesin deprem riskinin farkında olması gerektiğini belirten Işın,  acil durum planlarının gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi

Vali Musa Işın, AFAD İl Müdürü Nurettin Havutçu’dan mevcut durum, araç parkı, müdahale çalışmaları, Kütahya Afet Müdahale Planı, planlama ve risk azaltma çalışmaları, iyileştirme çalışmaları, eğitim ve tatbikat çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldı. Işın, AFAD ziyaretinde öncelikli gündem maddesi deprem oldu.

Kurumlar arası koordinasyon ve iş birliğinin önemine dikkat çeken Vali Işın, afetlere karşı farkındalığın ve hazırlıkların artırılması için bilinçlendirme çalışmalarının kesintisiz sürdürüleceğini vurguladı. Deprem riskinin yanı sıra bölgedeki yapıların dayanıklılığının da büyük önem taşıdığına dikkat çeken Musa Işın, mevcut yapıların deprem riskine karşı düzenli olarak denetlenmesi ve gerekli güçlendirme çalışmalarının yapılması gerektiğini kaydetti. Kütahya Acil Müdahale Planı kapsamında çadırkent, konteynerkent ve kalıcı konutlar için belirlenen rezerv alanları hakkında da değerlendirmeler yapılan ziyarette, Dumlupınar Üniversitesi yerleşkesinde oluşturulan 4 bin konteyner kapasiteli rezerv alanı ile ilgili süreç hakkında da bilgi verildi.

Haberimizi puanlar mısınız?