içinde ,

Ağlayarak girdiği polis merkezinden gülerek çıktı

Kütahya’da iki genç tarafından bir parkta bulunan altınlar, polis tarafından sahibine teslim edildi. 10 aylık evli olan ve yaklaşık 50 bin TL değerindeki altınları teslim alan genç çift, ağlayarak girdikleri polis merkezinden gülerek çıktı

6 Ekim gecesi 30 Ağustos Mahallesindeki Azot Tesisleri içerisindeki parka oturmaya giden 10 aylık evli Zeynep Aslankıran (18) ve Halil İbrahim Aslankıran (24) çifti yanlarında getirdikleri içinde altın olan kutuyu bankta unuttu. Aynı gece parka giden Demircan Özdemir (20) ve Abdüssamed Ülger (20) isimli iki genç, bankın üzerinde içinde çok sayıda ziynet eşyasının bulunduğu kutuyu bularak polise teslim etti. Altınları unuttuklarının farkına sabah varan Aslankıran çifti, Şehit Mehmet Kartal Polis Merkezi Amirliğine gelerek başvuru yaptı. Altınlarının iki genç tarafından polis merkezine teslim edildiğini öğrenen Zeynep Aslankıran ve Halil İbrahim Aslankıran büyük sevinç yaşadı. İki genç tarafından polis merkezine getirilen altınlar, karakol görevlileri tarafından Aslankıran çiftine teslim edildi.

‘ÇOCUĞUMUN RIZKINI BANA GERİ GETİRDİLER’

Başlarından geçen olayı anlatan Zeynep Aslankıran (18), “Dün akşam saatlerinde altınlarımızı yaşam parkında unutmuşuz. Tabi farkında değildik. Sabah çantamı açtığımda farkına vardım. İlk önce oturduğumuz yerleri aradık. Orada bulamayınca başvuru yapmak için polise merkezine geldik. Başvurumuzu belirtirken, sağ olsunlar iki arkadaşın altınları polise teslim ettiğini öğrendik. Böyle insanlar bulunmaz. Allah onlardan razı olsun. Benim çocuğumun rızkını bana geri getirdiler. Rabbim emniyet güçlerimizin ve askerlerimizin ayağına taş değirmesin” dedi.

‘AĞLAYARAK GİRDİM GÜLEREK ÇIKIYORUM’

9 aylık hamile olan Aslankıran, altınları kaybettiklerini fark ettiğinde büyük bir endişeye kapıldığını söyleyerek, “Ben buraya ağlayarak geldim. Şuan 9 aylık hamileyim ve Allah nasip ederse bir ve ya iki haftaya doğuma gireceğim. Polis teşkilatımız sayesinde buradan gülerek çıkıyorum” ifadelerini kullandı.

‘BU DEVİR BÖYLE İNSANLARA RASTLAMAK ÇOK ZOR’

Zeynep Aslankıran’ın eşi Halil İbrahim Aslankıran (24) ise, “Altınlarımızı bulup getiren arkadaşlardan Allah razı olsun. Onların yaptığını bu devirde kimse yapmaz. Allahın izniyle onları bulup, kendilerine bizzat teşekkür edeceğim. Bu devirde böyle insanlara rastlamak gerçekten çok zor. Emniyet teşkilatımız ve kardeşlerimizden rabbim razı olsun” dedi.