in

Aizanoi Kısa Film Festivaline başvurular başladı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:212karakter

 

Kütahya Valiliği himayesinde düzenlenecek 2. Aizanoi Kısa Film Festivali, 2- 4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale film başvuruları başladı

Kütahya’nın ilk film festivali olan “Aizanoi Kısa Film Festivali” geçmişten günümüze, birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kütahya’nın ülkemizde ve uluslararası alanda kültürel ve turistik değerleriyle dünyaya adını duyurarak, sinema tutkunlarıyla buluşmayı hedefliyor.

Bu yıl 2-4 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek festival; Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleriyle,Kütahya Valiliği himayesinde ,Sinema Genel Müdürlüğü,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı,Zafer Kalkınma Ajansı, Çavdarhisar Kaymakamlığı, Çavdarhisar Belediyesi ve Film Yapımcıları Biriği(FİYAB) destekleriyle düzenlenecek. “Sanat, Kültür ve Turizm” temasıyla Aizanoi Sinema ve Fotoğraf Derneği tarafından düzenlenecek festivalde, kısa filmler ve belgeseller yarışacak.

Yönetmen, yapımcı ve oyuncuların da katılacağı kısa film festivali; 2 Haziran 2022 Perşembe günü Aizanoi Antik Kent’te bulunan Zeus Tapınağında yapılacak olan film gösterimi ile başlayacak, 3-4 Haziran 2022 tarihlerinde online gösterimler ve atölye çalışmalarıyla devam edecek.

Haberimizi puanlar mısınız?