in

Aizanoi’deki caddeye Vali Ali Çelik’in adı verildi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:290karakter

 

Aizanoi Antik Kenti’nde tapınağa giden Taksim Caddesi’nin adının Belediye Meclisi kararıyla “Vali Ali Çelik Caddesi” olarak değiştirildi

Hakkâri Valiliği görevine atanan Vali Ali Çelik, veda ziyaretleri kapsamında Çavdarhisarlılarla vedalaştı. Çavdarhisar Belediyesini ziyaret eden Vali Çelik, Belediye Başkanı Halil Başer, Aizanoi Kazı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun, İl Genel Meclisi üyeleri ve ilçe protokol üyeleriyle vedalaştı. Vali Çelik’e teşekkür eden Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, “Aizanoi Antik Kenti için hayal ettiğimiz her şey sizin sayenizde başladı, ilerliyor” dedi.

CADDEYE VALİ ALİ ÇELİK’İN ADI VERİLDİ

Başkan Başer, “Çavdarhisarlılar size “Çavdırın Valisi” diyor. Gitmeniz bizi çok üzdü. Buranın evladı oldunuz. Allah sayınızı artırsın” dedi. Vali Çelik, alınan karardan mutluluk duyduğunu ve mahcup olduğunu ifade ederek eski Çavdarhisar Kaymakamı Metin Korkmaz’a, Belediye Başkanı Halil Başer ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Kütahya’nın her bir ilçesinin kendisinde ayrı bir değeri olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Aizanoi Antik Kenti’nin hikayesini büyütmek lazım. Bu hikayenin bir parçası olmak güzel ama bu hikayeyi anlatacak olan yine Çavdarhisarlılar” dedi. Kazı Başkanı Prof. Dr. Gökhan Coşkun ise “Çavdarhisar’ın 10 yıl sonrasını hayal etmeseniz bu işler yapılamazdı. Emekleriniz sayesinde bugün yabancı turistleri de ağırlamaya başladık” diye konuştu. Vali Çelik, daha sonra Çavdarhisar Evi/Anturia Arkeoloji ve Sosyal Çevre Etiği Okulunu ziyaret ederek kurucu Murat Yıldız ve Çavdarhisarlı kadınlarla vedalaştı.

Haberimizi puanlar mısınız?