in

AK Parti’de ilk aday adayı Ahmet Karabulut oldu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:245karakter

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim kararını almasının ardından AK Parti’de bir hafta sürecek milletvekilliği başvuru süreci başlıyor. AK Parti’den aday adalığı için ilk başvuru yapacak isim İl Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Karabulut oldu. Karabulut’un Pazartesi günü resmi başvuruyu yapması bekleniyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim startını vermesiyle tüm Türkiye gibi Kütahya’da da milletvekilliği için aday olmak isteyen isimler çalışmalara başladı. Daha önce İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile mülakat için Ankara’ya çağırılan İl Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Karabulut, milletvekilliği aday adaylığı için yeşil ışık yaktı. Karabulut’un Pazartesi günü resmi başvurusunu partisine yapması bekleniyor.

PEKİ, AHMET KARABULUT KİMDİR?

1989 Kütahya doğumlu Karabulut, ilk ve orta öğretimini yine Kütahya’da tamamladı. Dumlupınar Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü başarıyla tamamlayan Karabulut, AK Parti’de önemli görevli üstlendi. Partisinin Gençlik Kolları Üniversite Başkanlığı, İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Karabulut, ayrıca Genç MÜSİAD Başkanlığı da yaptı. Ahmet Karabulut, evli ve 1 çocuk babası.

Haberimizi puanlar mısınız?