in ,

AK Parti’den Kütahya Şehir Stadı için heyecanlandıran adım

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:402karakter

 

AK Parti heyeti, İl Başkanı Mustafa Önsay önderliğinde Kütahya’ya yapılması planlanan şehir stadı için harekete geçti. Milletvekilleri ile birlikte Erzincan ziyaret eden Önsay, Türkiye’nin ilk ‘Yeni nesil yaşayan stadyumu’ 13 Şubat Şehir Stadyumu’nun Kütahya’ya yapılacak şehir stadı için rol model olabileceğini söyledi

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir ile birlikte Erzincan’ı ziyaret etti. Ziyarette AK Parti Kütahya heyetine, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan Vali Hamza Aydoğdu, Erzincan İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, geçmiş dönem Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, Erzincan Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel ve Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu eşlik etti.

Yeni nesil yaşayan stadyumların ilki olan Erzincan 13 Şubat Şehir Stadyumunda yaptıkları incelemenin ardından açıklamalarda bulunan Önsay, “Erzincan stadyumu günümüz şartlarına uygun yaşayan ve sürdürülebilir bir stadyum olması hasebiyle biz de Kütahya’mıza Erzincan stadyumu gibi bir stadyum kazandırma maksadıyla yaptığımız bu ziyaretten fazlasıyla memnun kaldık” dedi.

Stadyumun kapasitesi ve teknik özellikler hakkında bilgiler veren Başkan Önsay, “62 bin 547 metrekare kullanım alanına sahip localarla birlikte 13.000 kişilik kapasiteli statta, alışveriş merkezi, restoran ve farklı branşlar için spor salonları yer alıyor. Alttan ısıtma sistemi ile yağmur ve kar yağışından etkilenmeden müsabakaların devam edebileceği UEFA standartlarındaki stadın içerisinde 8 spor salonu da yer alıyor. Halter, Masa Tenisi, Karate, Taekwondo, Güreş, Boks, Fitness, Bocce, Dart ve Akıl zekâ oyunları branşlarında eğitimler verilecek Stadyumun çatı kısmında ise iklimsel koşullar düşünülüp yürüyüş ve koşu parkuru olarak tartan pist yapılmış. Stat içerisinde ayrıca İnovasyon Gençlik Merkezi yapılmış. Teknoloji Sınıfları, Mekanik Atölyeler, Elektrik Atölyeleri, Sosyal Medya Atölyeleri, E Spor Atölyesi, İHA Drone Uçak Atölyesi, Sanal gerçeklik atölyesi, Robotik Kodlama gibi birçok eğitim alanı stada yerleştirilmiş. Stat içerisinde 10 adet Ticari alan yerleştirilerek aktiviteler için stadyuma geleceklerin tüm gereksinimleri düşünülmüş” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?