in , ,

Alkol yüzünden ehliyeti alınan sürücü yine alkollü yakalandı

YouTube video

 

Kütahya’da daha önce alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulan sürücü C.A., kovalamaca sonucu önü kesilerek polis ekiplerince yakalandı. 0,97 promil alkollü olduğu ortaya çıkan sürücüye 20 bin TL idari para cezası kesildi

İstiklal Mahallesinde uygulama yapan trafik polisleri, durumundan şüphelendiği 43 AEB 923 plakalı araç sürücüsüne dur ihtarında bulundu. Ekiplerin ‘dur’ ihtarına uymayan C.A. isimli kamyonet sürücüsü, yaklaşık 10 kilometrelik kovalamaca sonucu Fuatpaşa Mahallesi 12. Sokak üzerinde önü kesilerek durduruldu.

EHLİYETSİZ VE ALKOLLÜ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Daha önce alkollü araç kullanırken yakalandığı ve 2 yıl süreyle ehliyetine el konulduğu öğrenilen sürücü C.A.’nın, yapılan testte 0,97 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Öte yandan, kamyonette bulunan yolcunun üst aramasında ise ‘kelebek’ diye tabir edilen bıçak ele geçirildi. Araç sürücüsü C.A. ve yanında bulunan arkadaşı polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

20 BİN TL CEZA KESİLDİ

Sürücüye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanma, ‘Dur’ ihtarına uymama ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek gibi kural ihlallerinden 20 bin TL para cezası kesildi. Araç ise trafikten men edilerek otoparka çekildi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?