in

Altyapı olmadan üste asfalt yok

 

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bir bölgeye asfalt atımı için bütün altyapı çalışmalarının tamamlanmasını beklediklerini ifade ederek, “Doğalgaz hattı döşeniyor, kanalizasyon, yağmur suyu hattı döşeniyor. Şimdi bunlar olmadan üste asfalt yok. O devirler kapandı. Tekrar kazılacak asfaltı biz yapmıyoruz” dedi

Dumlupınar Mahallesi Sporkent bölgesinde sıfırdan imalatı yapılan Namık Kemal Parkı için açılış töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya’nın hiçbir mahallesinde altyapı çalışmaları tamamlanmadan üstyapı çalışmalarını gerçekleştiremeyeceklerini vurguladı. Altyapı çalışmalarının önemine dikkat çeken Başkan Işık, “Dumlupınar Mahallemiz sürekli gelişen ve inşaat faaliyetlerinin devam ettiği bir mahallemiz. Sayın Muhtarım da çok iyi biliyor. İki üç ay önce bir vatandaşımız, bir sokağa asfaltın ya da taş döşemenin yapılmadığını onun için de belediyenin bütçesinin kalmadığını söylediklerini bana aktardı. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hemen Muhtarımızı arayarak durumu sordum. Dediler ki doğalgaz hattı döşeniyor. Kanalizasyon, yağmur suyu hattı döşeniyor. Şimdi bunlar olmadan üste asfalt yok. O devirler kapandı. Tekrar kazılacak asfaltı biz yapmıyoruz. Bu mahallemizde de altyapı çalışmaları tamamlanmış sonra parkımızı yaptık. Mahallelilerimizin talepleri doğrultusunda gereken yapıldı. Bugün açılışını yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

‘DOLDURUŞA GELMEYECEĞİZ’

Vatandaşların olumsuz söylentilere itibar etmemelerini isteyen Başkan Işık, “Şimdi özellikle Dumlupınar Mahallesi sakinlerimizden istirham ediyorum. Dolduruşa gelmeyeceğiz. Bütçemiz yok, bu sene para bitti gibi boş laflara kanmayınız. Belediyemizin 2.8 milyar Türk Lirası var. 4 sene önce 280 milyondu şimdi 10 katına çıktı. İnşallah bundan sonra daha güzel olacağına inanıyorum. Bu mahallemizde özellikle Namık Kemal isminin de Meclis Üyelerimizin ve Komisyon Üyelerimizin takdiriyle buraya yakışacağına inandık. Bu parkı kısa sürede mahallemize kazandıran yüklenici firmamıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık 750 metrekare parke alanı, 300 metrekare fitness alanı, 160 metrekare oyun alanı, 31 metrekare kamelya alanı, bin 22 metrekare yeşil alan, 30 metrekare kum oyun alanı bu parkta mevcut. 14 adet de aydınlatma direğinin montajı yapılarak mahallemizin bu yeni gelişen bölümüne, böyle bir eseri kazandırdık” diye konuştu.

Haberimizi puanlar mısınız?