in

Anne Üniversitesi yeniden başlıyor

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:445karakter

 

DPÜ’de Anne Üniversitesi projesinin ikincisi “Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor” adıyla gerçekleştirilecek

Aile ve Toplum Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Merkeziyle (DPÜ ATHUM) Teknoloji Transfer Ofisi (DPÜ TTO) iş birliğinde hayata geçecek proje, uzun süredir sıralardan uzak kalmış ancak kendini geliştirme ve öğrenmeye açık annelere üniversite ortamında eğitim alma fırsatı sunmayı amaçlıyor. Başvuruların 18 – 24 Ekim tarihlerinde yapılacağı projeye 50-65 yaş aralığında bulunan ve Kütahya ilinde ikamet eden gönüllü anneler başvurabilecek. Üniversite ana sayfasından ulaşılabilecek form üzerinden başvuru yapılabilecek projeye ilişkin sorular ise [email protected] adresinden DPÜ ATHUM’a iletilebilecek.

‘DENEYİMLERİNE YENİLERİNİ KATMAK İSTİYORUZ’

Projeyle ilgili bilgiler veren DPÜ ATHUM Müdürü Doç. Dr. Tijen Tülübaş, yakında başlayacak proje ile ilgili şunları ifade etti:

“Geçtiğimiz bahar döneminde gerçekleştirdiğimiz ‘Anne Üniversitesi’ kapsamında Kütahya’da ikamet eden annelere üniversitemizin kapılarını açmanın mutluluğunu yaşadık. Projenin hem üniversitemizin hem de annelerimizin gündelik rutinlerinin dışına çıkarak farklı bir etkileşim ve deneyim yaşamasına ve toplumla daha güçlü ilişkiler geliştirmemize önemli katkılar sunduğunu gözlemledik. Bu nedenle farklı yaş gruplarından ve farklı ihtiyaçları bulunan annelere yönelik benzer projeleri devam ettirme kararı aldık. ‘Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ projemiz kapsamında, bu sefer 50-65 yaş aralığındaki annelerle buluşmayı, onların yaşam deneyimlerini üniversitemizle buluştururken projemizdeki etkinliklerle de annelerimizin yaşam deneyimlerine yenilerini katmayı istiyoruz” dedi.

Projenin paydaşı olan DPÜ TTO Koordinatörü Prof. Dr. Ersan Öz ise, “İçlerinde eğitim aşkı sönmemiş fedakâr annelerimizin yaptıkları tatlı yemeklerde bizim de tuzumuz olsun istedik ve DPÜ ATHUM ile yola revan olduk. Bilge annelerimizi eğlenerek öğrenecekleri bir program bekliyor” diye konuştu.

İLK DERS 26 EKİM’DE

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın vereceği ilk ders ile 26 Ekim’de başlayacak olan ‘Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ projesinin diğer haftalarında ise katılımcılara akademisyenler tarafından afet yönetimi, zaman yönetimi, yaşam döngüsü içinde maneviyat, sosyal medya ve bilgi güvenliği farkındalığı konularında dersler verilecek. Proje kapsamında ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi Takı Atölyesi’nde takı tasarım eğitimi ve etkinlikleri gerçekleştirilecek. Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor projesi, 30 Kasım Çarşamba günü gerçekleştirilecek Akademik Kapanış ve Sertifika Töreni ile sona erecek.

Haberimizi puanlar mısınız?