in ,

Antakya Tavşanlı’ya kardeş şehir oldu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:288karakter

 

Tavşanlı Belediye Meclisi’nde, Hatay’ın Merkez Antakya İlçesi ile Tavşanlı’nın ‘Kardeş Şehir’ olması için oy birliğiyle karar alındı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, bölge tamamen ayağa kalkana kadar, Tavşanlı Belediyesi olarak desteğe devam edeceklerini vurguladı

Tavşanlı Belediye Meclisi, Mart ayı toplantısını Belediye Başkanı Mustafa Güler başkanlığında gerçekleştirdi. Toplam 8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, İmar ve Şehircilik, Su ve Kanalizasyon İşleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim ile Yazı İşleri müdürlüklerinin talepleri görüşüldü. Ayrıca daha önce komisyonlara havale edilen dosyalar da ele alınıp karara bağlandı.

‘HATAY, TAMAMEN AYAĞA KALKANA KADAR

BELEDİYE OLARAK HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ’

Toplantıda Meclis üyelerine Tavşanlı Belediyesi olarak deprem bölgesi Hatay’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Mustafa Güler, mevcut durumda Tavşanlı Belediyesi’ne ait iş makinelerinin orada faaliyet yürüttüğünü anlattı.

Bölgenin tamamen ayağa kalkana kadar Tavşanlı Belediyesi olarak desteğe devam edeceklerinin altını çizen Başkan Güler, deprem bölgesine düzenlenen yardım kampanyalarında destek olan tüm sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlara teşekkürlerini sundu. Başkan Güler’in talebiyle Hatay’ın merkez Antakya ilçesinin Tavşanlı’nın kardeş şehri olması yönünde ek madde gündeme alınarak oylandı ve Meclis oy birliğiyle maddeyi kabul etti. Belediye Başkanı Mustafa Güler toplantının sonunda meclis üyelerine teşekkür ederek alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Haberimizi puanlar mısınız?