içinde ,

Atletizm ve futsal takımlarına tebrik

 

DPÜ’nün yarıştığı turnuvalarda Türkiye ikinciliği elde eden atletizm ve futsal takımlarında yer alan sporcular, Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı makamında ziyaret etti

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından 7-9 Mart 2022 tarihleri arasında Bursa Uludağ Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler Arası Salon Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda DPÜ Atletizm Takımı Türkiye ikincisi olmuştu. TÜSF’ün 7-11 Mart 2022 tarihleri arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ÜniLig Salon Futbolu 2. Lig İzmir Grubu’nda mücadele eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi futsal takımı da turnuvayı Türkiye ikincisi olarak tamamlamıştı.

Elde edilen başarının ardından Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek ile atletizm takımı antrenörüz Öğr. Gör. Dr. Ahmet Korkut Yapıcı ve futsal takımı antrenörü Öğr. Gör. Mehmet Besler, atletizm ve futsal takımı sporcuları ile Prof. Dr. Kâzım Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Prof. Dr. Uysal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek üniversiteyi gururlandıran bu güzel ve önemli başarılarından dolayı, başta fakülte yönetimi olmak üzere, çalıştırıcıları ve sporcuları tebrik edip başarılarının devamını diledi.