in , ,

Bağ evi ve depo yangında küle döndü

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:294karakter

 

Bölücek Mahallesi’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında iki katlı bağ evi ve yanındaki depo kullanılamaz hale geldi

Yangın, saat 12.00 sıralarında Bölücek Mahallesi’nde meydana geldi. Tren yoluna yakın alanda bulunan Şerif Günaydın’a (74) ait bağ evinde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Bağ evinin yandığını gören çevredeki vatandaşlar, kendi imkanları ile alevleri söndürmeye çalışırken, 112 Acil Çağrı Merkezine de haber verdi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede gelen polis ekipleri, çevre güvenliği alırken, itfaiye ekipleri alevleri kontrol altına almak için yoğun çaba sarf etti. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında iki katlı bina ve yanındaki depo küle döndü.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında dumandan etkilenen Şerif Günaydın, sağlık ekiplerince ambulansta yapılan ayakta tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yangını fark ederek 112’ye haber veren Yusuf Altınay isimli vatandaş, “Yangını ilk biz gördük. Komşuya çalışmaya gelmiştik. Ufak ufak dumanlar çıkıyordu. Bir anda alev aldı yükseldi gitti. İtfaiye çağırdık. Kendi çabalarımızla söndürmeye çalıştık ama yetersiz kaldık. O yüzden bu ev gördüğünüz gibi cayır cayır yandı” dedi.  Ekiplerin yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için başlattığı çalışmalar sürüyor.

Haberimizi puanlar mısınız?