içinde

Bakan Bilgin’den Kütahya ziyareti

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Kütahya´ya geldi

Bakan Bilgin ilk olarak Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi´ndeki Nursanlar Holding bünyesinde bulunan Nursan Kablo Donanımları fabrikasında düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı imza törenine katıldı. Programda Kütahya Valisi Ali Çelik, Belediye Başkanı Alim Işık, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler de yer aldı.

Bilgin, Tavşanlı ilçesindeki programının ardından Kütahya Valiliği, belediye ve AK Parti İl Teşkilatı´nı ziyaret etti. AK Parti İl Başkanlığı´nda konuşan Bakan Bilgin, EYT gibi birçok sorunun olduğunu ancak Türkiye´nin bunları çözecek güçte olduğunu belirterek, “Enflasyon büyük bir sorun ama ona karşı da tedbirlerimizi alıyoruz. Uyguladığımız sosyal politika tedbirleri, ücret politikaları, 3600´den asgari ücrete kadar. Önümüzdeki günlerde geçici işçiler sorunu, kamudaki muhtelif sözleşme biçimleri var. Birçok sorun var. EYT, vesaire. Bütün bu sorunlar çözülecek sorunlardır ve Türkiye bunları çözecek güçte olan bir ülkedir. Onun için geleceğe ümitle bakıyoruz. Bu ümidimizi çalışmamızla, gayretimizle, milletimizle bütünleşerek ileriye taşıyacağız. Büyük Türkiye rüyasını hayal olmaktan realiteye, gerçeğe dönüştüreceğiz. Bunu dönüştürmek için milletin iradesi ile bütünleşerek, demokrasinin gücü ile güçlenerek, bunu ileriye taşıyarak başarmak durumundayız” dedi.

Bilgin Kütahya’daki son ziyaretini NG Kütahya Seramik Porselen A.Ş.’ye yaptı. Burada TÜGİK Genel Başkanı ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, NG Kurucu Başkanı Nafi Güral ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli tarafından karşılanan Bakan Bilgin, fabrikayı gezerek işçilerle sohbet etti. Bilgin fabrikanın ardından NG Müze’yi ziyaret etti.