in ,

Balkonda otururken tava fırlattığı için ateş açmış! O saldırgan tutuklandı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:381karakter

 

Kütahya’da bir apartmanın girişine park edilen bisiklet nedeniyle komşular arasında çıkan silahlı ve baltalı kavgada pompalı tüfekle komşusunu hedef alarak ateş açan A.D. (38) çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Tutuklanan A.D., komşusu A.İ.’nin kendisine balkonda oturduğu sırada tava fırlatarak hakaret etmesi sonucu silahla ateş ettiğini öne sürdü

Olay, 24 Temmuz günü saat 01.00 sıralarında Dumlupınar Mahallesi Celal Sokak üzerindeki bir apartmanda meydana geldi. İddiaya göre, ailesiyle birlikte oturduğu apartmana giriş yapan A.İ. (39), oğluna ait bisikletin kapının önüne atıldığını görünce, daha önce de aynı nedenle tartıştığı komşusu A.D.’nin (38) oturduğu daireye gitti. İkili arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken, A.D., evinde bulunan tüfekle A.İ.’ye ateş açtı. Bunun üzerine A.İ. de, otomobilindeki balta ve sopayı alarak A.D.’ye saldırdı. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayla ilgili polisin yaptığı inceleme sonucu A.D. ve A.İ. ile kavgaya karıştığı tespit edilen eşleri H.D. (31) ve S.İ. (35) gözaltına alındı. Kavgada kullanılan balta, sopa, pompalı tüfek ve tüfeğe ait 21 adet fişeğe de el konuldu.

Şüphelilerin polis merkezinde verdikleri ilk ifadeler ortaya çıktı. Silahla komşusuna ateş açan A.D., balkonda ailesiyle birlikte oturduğu esnada gelen A.İ.’nin tava fırlatarak hakaret ve tehditlerde bulunması üzerine silahla ateş ettiğini öne sürdü.

A.İ. ise, eşiyle gittiği piknik dönüşü apartmana geldiğinde oğluna ait bisikletin dışarı atıldığını görmesi üzerine balkonda oturan A.D.’ye neden bisikleti dışarıya attığını sorduğunu, bunun üzerine A.D.’nin kendisine hakaret ederek silahla ateş açtığını savundu. A.İ. daha sonra, araca giderek baltasını aldığını A.D.’nin tekrar ateş ettiğini belirtti.

TÜFEKLE ATEŞ AÇAN KOMŞU TUTUKLANDI

Şüphelilerden A.İ., H.D. ve S.İ., ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren A.D. ise, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerden A.D.’nin 2, A.İ.’nin ise 2 kasten yaralama olayından sabıkalarının olduğu öğrenildi.

Haberimizi puanlar mısınız?