in ,

Başkan Eskioğlu, çevre dostu üretime dikkat çekti

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:307karakter

 

Kütahya OSB Atıksu Arıtma Tesisi kapasite artırma çalışmaları ve genişleme sahası kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, “Çevre dostu üretim anlayışıyla hareket ediyoruz” dedi

Gerçekleşen ziyarette, Kütahya OSB’nin sürdürülebilir çevre politikaları doğrultusunda yürüttüğü arıtma tesisi kapasite artırma çalışmaları ve genişleme sahası projelerinin ilerlemesi detaylı bir şekilde değerlendirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu ve Bölge Müdürü Tunahan Ergin, proje ekipleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Çevreye duyarlı üretim anlayışımızın bir yansıması olarak, Atıksu Arıtma Tesisi kapasite artırma projemize büyük önem veriyoruz. Sürdürülebilirlik ve çevre dostu üretim anlayışıyla hareket ediyoruz. Arıtma tesisi kapasite artırma çalışmaları ile daha temiz bir çevre ve sağlıklı bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genişleme sahası çalışmaları ile de daha fazla üretim alanı sağlayarak ekonomik büyümeyi desteklemeyi hedefliyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz inceleme ile projelerin ilerlemesini yerinde gözlemleme fırsatı bulduk ve memnuniyetle görüyoruz ki, çalışmalar planlandığı şekilde ilerliyor” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Bölge Müdürü Tunahan Ergin, genişleme sahası inşaatının bölgenin sanayi altyapısına olumlu katkılar sağlayacağını belirtirken, arıtma tesisi kapasite artırma çalışmalarının ise bölgenin çevresel sürdürülebilirliğine önemli bir adım olduğunun altını çizdi.

Haberimizi puanlar mısınız?