içinde ,

Başkan Güler Ankara ziyaretinin ayrıntıları paylaştı

 

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, geçtiğimiz hafta Ankara’da gerçekleştirdiği ziyaret ve toplantılar hakkında bilgiler verdi.

Güler, içme suyu isale hattının kalan 40 kilometrelik bölümünün yatırım programına alındığını ancak çalışmaların biraz geciktiğini ifade ederek, “Belediyemizin mevcut yatırımları ve talepleri ile ilgili geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretinde bulunduk. Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde ve devamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nda bir dizi görüşmelerde bulunduk. DSİ Genel Müdürlüğü’nde genel müdür seviyesinde ve İçme Suları Daire Başkanlığı’nda temaslarımız oldu. Konu malum, içme suyu hattının ikinci etabı olan mevcut arıtma tesisinden Tavşanlı’ya ve buradan da Tunçilek’e kadar olan yaklaşık 40 kilometrelik isale hattı hususu. Yatırım programına alınmıştı ama resmi gazetede yayınlanmayınca endişelendik. Ancak yaptığımız görüşmelerde ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıdan dolayı sadece biraz geciktiğini öğrendik ve biraz rahatladık. Ayrıca aynı gün Türkiye Belediyeler ve Belediye Başkanları birliklerine ziyaretlerimiz ve buralarda da toplantılarımız oldu” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz Cuma günü Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye gerçekleştirdiği ziyareti de anlatan Başkan Güler, “Cuma günü Tavşanlı’nın geleceği ile ilgili çok önemli bir konuda Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece Hanımefendi ile bir araya geldik ve önemli bir toplantı gerçekleştirdik. Şunu da ifade edebilirim ki bu toplantının karşılığını hemen gördük. Ama bu hususu açıklayabilmek için yasal sürecin bitmesi gerekiyor. Bununla birlikte inşallah Belediyemizin hedeflediği konulardan bir tanesi daha hayata geçmiş olacak” diye konuştu.