içinde ,

Başkan Güler, koronavirüsü atlattı

 

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan Belediye Başkanı Mustafa Güler bir açıklama yaparak, bu hastalığı atlattığını ve karantina sürecinin de bugün itibariyle tamamlanacağını söyledi

Sosyal medya hesapları, mesaj ve telefon yoluyla geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Hastalığa yakalandığım ilk 2 gün yüksek ateş ve eklem ağrılarıyla geçti. Gerçekten vücudu önemli ölçüde tahrip eden bir hastalık. Cenab-ı Allah’a şükürler olsun şu an itibariyle atlatmış bulunmaktayım. Allah koronavirüs gibi tüm tehlikeli virüsleri ülkemizden uzak tutsun inşallah” diye konuştu.

‘KURBAN BAYRAMI İÇİN TÜM TEDBİRLERİ ALDIK’

Kurban Bayramı öncesi Belediye olarak tüm tedbirleri aldıklarını ifade eden Başkan Mustafa Güler, “Kesilen kurbanların atıklarıyla ilgili ilçe genelinde 130 farklı noktada kurban çukuru oluşturduk. Vatandaşlarımızdan ricamız kurbanlarını kestikten sonra atıkları bu çukurlara bıraksınlar. Böylelikle koku, sinek ve sağlıksız ortam gibi olumsuzluklar meydana gelmesin” dedi.

Tavşanlı Belediyesi’nin Kurban Bayramı’nda araç ve ekipmanlarıyla görev başında olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Kurban; olanın olmayana borcunun olduğu bir ay. Bunun için kesilen kurbanlardan günlük 500 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza sıcak yemek ikram ettiğimiz Aşevi’ne destek bekliyoruz. Tavşanlı Belediyesi bayram boyunca araç ve personeliyle mesai başında olacak. Aşevine destek olmak isteyen halkımız Ada Stadı’nın karşısında bulunan alandaki binamıza yardımları getirebilirler. Ayrıca 614 2655 numaralı telefonu aradıklarında personelimiz yardımları mahallelerden toplayacaklar. Öte yandan mahallemizde, sokağımızda, ilçemizde kurban kesemeyen kardeşlerimize pay vermek suretiyle ikramda bulunalım. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize mutlaka ulaşalım” dedi.

Başkan Güler, resmi bayramlaşma programının Kurban Bayramı’nın 2. günü Tavşanlı Belediyesi Meteoroloji Sosyal Tesisleri’nde saat 10.00’da yapılacağını duyurarak, “Bayramlaşma programının ardından Şehitliği ziyaret edeceğiz. Daha sonra da İlçe Jandarma Komutanlığı, Emniyet ve İtfaiye müdürlükleri ile Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nde görevi başında bulunan personel ile bayramlaşacağız” şeklinde konuştu.

YAYLACIK MEZARLIĞI HİZMETE GİRDİ

Tavşanlı Belediyesi Yaylacık Mezarlığı’nın bugün itibariyle hizmete başladığını kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Mevcut Asri Mezarlıkta geçmişten aile mezarlığı hakkı bulunanlar ve sıra mezarlarda ikinci bir mezar hakkı olanlar hariç, cenaze hizmeti alacak olan vatandaşlarımız için artık Yaylacık Mezarlık alanında defin işlemleri gerçekleştirilecek. Cenaze hizmetlerinin sorunsuz yapılması için biz gerekli olan tüm tedbirleri aldık. Yeni mezarlığımız ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.