in ,

Başkan Güler tekstil atölyesinin detaylarını paylaştı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:292karakter

 

Avrupa Birliği hibe fonları ile Tavşanlı’da kurulacak olan tekstil atölyesinin detaylarını paylaşarak, “50 ünitelik bir makine parkuru alınacak ve İstasyon Mahallesi’ndeki düğün salonunu tekstil atölyesi haline getirmek suretiyle oraya kurulumları sağlanacak” dedi

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler; Avrupa Birliği (AB) hibe fonları kapsamında İstasyon Mahallesi Düğün Salonu’nda oluşturulacak olan tekstil atölyesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AB Dış İlişkiler Dairesi’nde protokol imzaladığını belirterek projenin detaylarını açıkladı.

MAKİNE VE EKİPMAN ALIMLARI BAŞLADI

Toplam 372 bin Euro’luk ‘Ne Eğitimde, Ne İstihdamda’ projesiyle yaklaşık 100 vatandaş tekstil sektörüne eleman olarak yetiştirilecek ve 12 ay süre ile aldığı eğitimlerin ardından istihdam edilecek. Eğitim süresi boyunca da kursiyerlere ücret ödenecek. Projenin 18-29 yaş grubuna yönelik olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, tekstil atölyesinin kurulumu için makine ve ekipman alımlarının başladığını kaydetti. Başkan Güler, “50 ünitelik bir makine parkuru alınacak ve İstasyon Mahallesi’ndeki düğün salonunu tekstil atölyesi haline getirmek suretiyle oraya kurulumları sağlanacak. Burada 100’e yakın vatandaşımız bu proje kapsamında eğitim alacak. Firmalarla birebir temas ettik ve firmaların üretimlerinin aynı zamanda burada yapılabilmesi ve oluşturulan projenin sürekliliğinin sağlanması konusunda ortak mutabakat sağladık. İnşallah projemiz hayata geçtiğinde 80-100 arasında vatandaşımız tekstil sektöründe çalışmaya başlayacak. Projenin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca bize bu noktada paydaş olan Dumlupınar Üniversitesi’ne de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?