içinde

Başkan Işık bir sözünü daha tuttu

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve gelir gelmez önem verdiği ve yapımına başlanılan İtfaiye Müdürlüğü Zafertepe Grubu ek binası, yapılan açılış töreni ile hizmete girdi

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Enes Karadaş yaptığı konuşmada ek bina hakkında bilgiler verdi. Karadaş, İtfaiye Müdürlüğü Zafertepe Grubunun temelinin 17 Ağustos 2020 tarihinde atıldığını ve ihale bedelinin 1,5 milyon TL olduğunu söyledi. 702 metrekare alandan oluşan İtfaiye Müdürlüğü Zafertepe Grubu ek binanın içinde eğitim odası, araç parkı, amir odası, lokal, danışma, giyinme odası, misafirhane ve yemekhaneden oluşuyor.

‘BELEDİYEYE YAKIŞAN BİR BİNA YAPTIK’
Yüklenici firma yetkilisi Yakup Tongadur ise yaptığı konuşmada bina hakkında teknik bilgiler verdi. Tongadur, “740 metrekare kapalı alan içerisinde personel ve misafir için gerekli ihtiyaçları en iyi şekilde hizmet edebilecek bir şekilde Belediyemize ve şirketimize yakışır bir şekilde yaparak teslim etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi. Zafetepe Muhtarı Ahmet Gözel ise, “15 Ağustos 2020’de temeli Başkanımızla birlikte attığımız bu binayı kısa sürede kazasız belasız teslim ettiğinden dolayı, firmamıza ve başkanıma çok teşekkür ediyorum. Ek binanın bu bölgeye yapılması isabetli bir karardır” dedi.
2021’DE 5 AÇILIŞ YAPTIK
İş başına gelir gelmez öncelikle başlatmayı planladığı projelerden birisinin, itfaiye ek bina projesi olduğunu hatırlatan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bugüne kadar 17 kurban keserek temel atma ve bazı projelerin açılışını yaptıklarını hatırlattı. Başkan Işık, “2021 yılı başından bu yana, bu beşinci açılışımız. İlk açılışımızı Dumlupınar Mahallemizde semt pazarı ile yaptık. Arkasından mahallelerimizde yapılan sosyo kültür merkezlerini açtık. Bugün milletvekilimizin, siyasi parti temsilcilerimizin, meclis üyelerimizin katılımı ile büyük bir açılışı gerçekleştiriyoruz. Yapılan bu hizmetin mahallemize, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hizmet verecek itfaiye personelimiz başta olmak üzere, tüm çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Son olarak protokole hitap etmek için kürsüye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Belediye Başkanımızın ve ekibinin, ‘inşallah fazla iş düşmez’ diye dua ettiğimiz bu tesisi kazandırdığı için ve sizlere de bu tarihi ana tanıklık ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Zafertepe Grubu ek binası yapılan törenle hizmete girdi. Açılışı MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Siyasi Parti İl Başkanları, Muhtarlar ve Zafertepe Mahallesi sakinleri katıldı.