in

Başkan Işık, Güney Kore’de

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:328karakter

 

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı’nın (UCLG) Güney Kore’nin Daejeon şehrinde düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği 7. Kongresinde ‘Aracı Şehirler İçin Gelecek Paktının Oluşturulması’ konulu oturumun moderatörlüğünü yaptı

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) kapsamında düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği 7. Kongresi dahilinde Yönetim Kurulu Toplantısı, Genel Kurul Toplantısı ve Dünya Konseyi Toplantısı, Güney Kore’nin Daejeon şehrinde gerçekleştirildi. Güney Kore Cumhurbaşkanı Yoon Suk Yeol’un katılımı ile başlayan kongreye Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Etüd Proje Müdürü ve Proje Koordinatörü Mehmet Zenci ile birlikte Türkiye’den 22 belediye başkanı ve meclis üyesi katıldı.

Kongrede Aracı Şehirler İçin Bölgesel Güven Kuralları Oluşturma: Aracı Şehirler İçin Gelecek Paktının Oluşturulması konulu oturumda moderatörlük yapan Belediye Başkanı Işık, “Yerel yönetimlerde başta belediye başkanları olmak üzere meclis üyeleri, müdürler ve personel o şehirle bütünleşmek zorunda. Bütünleşmediklerinde o şehrin insanlarını mutlu etmeleri zorlaşıyor. Bu anlamda biz, Aracı Şehirler oturumunda elde ettiğimiz birçok deneyimi hızla uygulamaya geçirdik ve Kütahya Deklarasyonunda yer alan birçok konunun da bizim gibi aracı şehirler konumunda yer alan şehirler içinde önemli olacağına inanıyoruz. Aracı şehirler, herkesi önemseyen, kırsal kesimle kent arasında yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan, güçlü bir gelecek inşa etmek adına çok büyük öneme sahip. Burada yapılan toplantıların ve müzakerelerin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum ve çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?