in

Başkan Işık talepleri topluyor

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:435karakter

30 Ağustos Mahallesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallede yapılaması istenenleri muhtar Abdullah Yılmaz’dan yazılı olarak aldıklarını söyledi


30 Ağustos Mahallesini Başkan Yardımcıları Salih Özden, Abdullah Damcı, İlyas Bahar ve Ömer Köse ile birlikte ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık mahallede yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Başkan Işık Muhtar Abdullah Yılmaz’dan mahalle sakinlerinin taleplerini yazılı olarak aldıklarını belirttiği açıklamasında “Göreve geldiğimizde ilk olarak mahallemizin en büyük sorunlarından birisi olan asfalt sorunu vardı. Eksik yerleri yaptık. Yağmur hatlarımızı ayırdık. Bazı sokaklarda istinat duvarı taleplerini yerine getirdik. Yine, bazı sokaklarda da kilit taşı eksikliklerini tamamladık” dedi. 2021 ve sonrası için muhtarımızın bize yazılı olarak ilettiği taleplerin içinde ciddi talepler olduğunu ifade eden Başkan Işık “Bazı sokaklarda yolun genişletilmesi, su hatlarının yenilenmesi, 25 yıl önce yapılan kaldırımların düzenlenmesi gibi talepler geldi. Muhtarımızın mahalle fırını, mahallede bulunan parkların düzenlenmesi ve aydınlatma ihtiyaçlarının giderilmesi gibi talepleri oldu” dedi. Başkan Işık açıklamasında mahalle sakinleri ve muhtarlığın Karayolları 145. Şube Müdürlüğünün şehir dışına taşınması talepleri olduğunu söyledi. Başkan Işık “Bunu, müdürlüğümüzle görüşerek uygun bulunması halinde gündemimize alacağız. 2021 ve sonrasında bir program dahilinde bu hizmetleri mahallemize kazandıracağız” dedi.

ANKET SONUÇLARI MEMNUN EDİCİ
Kasım ayında yapılan yüz yüze anket çalışması sonuçlarını değerlendiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “ 30 Ağustos Mahallesi sakinlerimiz yüzde 76’sı belediyemizin son dönemdeki çalışmalarından memnun olduklarını ifade etmişler. Yüzde 11.8’i hizmetleri yetersiz bulmuş. Yüzde 12.5’i de fikir beyan etmemiş. Yapılan hizmetleri yerinde takdir eden hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerin mahallemize ve Kütahya’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 30 Ağustos Mahallesi Muhtarı Abdullah Yılmaz ise yapılan ziyaret ve hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür etti. Muhtar Yılmaz “Mahallemizin taleplerini başkanımıza yazılı olarak ilettik. 2021 ve sonraki yıllarda hizmetlerin yapılacağı sözünü başkanımızdan aldık” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?