in

Başkan Sunay’dan Avukat Evi müjdesi

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:377karakter

 

Adli yıl açılış töreninde meslektaşlarına müjde veren Baro Başkanı Av. Edip İlkay Sunay, Kütahya Barosu Avukat Evi için yeni adliye binası yakınındaki arsayı satın aldıklarını ve proje için çalışmaların başladığını söyledi

2023-2024 Adli Yıl açılış töreni Kütahya Adliye Sarayı Bahçesinde düzenlendi. Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Kütahya Barosu Başkanlığı’nın Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları ile son buldu.

Yeni adli yılın meslektaşlarına, yargı camiasına ve vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulunarak başlayan Kütahya Baro Başkanı Av. Edip İlkay Sunay, avukat camiasının beklediği müjdeli haberi verdi. Sunay açıklamasında, “Ekim ayından bu yana büyük bir titizlikle yürüttüğümüz Kütahya Barosu Avukat Evi çalışmalarımızda çok önemli bir aşama kat ederek 31 Ağustos 2023 tarihi itibariyle Kütahya Belediyesinden yeni adliye binasına yakın mevkide olmak üzere Sera AVM bölgesinde yaklaşık 3.000 metrekarelik arsamızı satın almış bulunuyoruz. En kısa sürede projelendirme çalışmaları da yapılıp inşaatı tamamlanarak hak ettiğimiz kurumsal kimliğimizin tamamlayıcısı modern bina ve tesisimizi Siz meslektaşlarımızın ve Yargı Camiamızın hizmetine sunmak için de sabırsızlanıyoruz. Bu süreçte emeği ve desteğiyle kıymetli olduğumuzu hissettiren Türkiye Barolar Birliği Başkanımız Av. R. Erinç Sağkan Beyefendi ve Yönetim Kuruluna, süreçteki dayanışma ve fedakarlıkları ile önemli bir rol oynayan Kütahya Belediye Başkanımız Sayın Prof. Dr. Alim Işık Beyefendiye, yine seçildiğimiz günden bu yana yaklaşık 11 aydır müthiş bir uyumla çalıştığımız çok Kıymetli yol arkadaşlarım, dostlarım, Kütahya Barosu Yönetim Kurulumuza ve Baro emekçilerimize katkılarından ötürü sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?