in , , ,

Bayram dönüşü trafiğine helikopterli denetim

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:292karakter

 

Kütahya’da polis ve jandarma ekiplerince trafik akışının yoğun olduğu kara yollarında helikopterle denetim yapıldı

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla kara yollarında sorun yaşanmaması için denetimlerini artırdı. Kara yollarında 6 noktada tedbir alan ekiplere, helikopterle havadan destek verildi.

Denetimlere katılan, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Fatih Çakırtaş, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürü Kadir Aslan, Kütahya-Afyonkarahisar, Kütahya-Gediz kara yolları ile kent merkezindeki kavşaklarda kural ihlali yapan sürücüleri havadan tespit ederek, uygulama noktalarına bilgi verdi.

İçişleri Bakanlığının talimatıyla bayram dönüşü vatandaşların evlerine sağlıklı bir şekilde dönmeleri için yapılan denetimde 410 aracın kontrol edildiğini kaydeden Vali Yardımcısı Güney, “Trafik şube müdürlüklerimizin kontrolünde 6 noktada trafik denetimleri yapıldı. Yaklaşık 410 araç kontrol edildi. Şuanda gördüğümüz kadarıyla trafikte bir sıkışıklık yok ve yollarımız açık. Bu memnuniyet verici bir durum. İnşallah yarını da atlattıktan sonra bayram tatilinde vatandaşlarımız kazasız belasız evlerine dönmüş olacak” dedi.

İstanbul-Antalya güzergahında bulunan Kütahya’daki bayram dönüşü oluşabilecek trafik yoğunluğuna dikkat çeken Güney, hem emniyet hem de jandarma ekiplerinin gereken tedbirleri aldığını ve denetimlerde sürücülerin genel olarak kurallara uyduğunu belirtti.

Haberimizi puanlar mısınız?