in

Belediye başkanları Kütahya’da buluştu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:581karakter

 

Bursa, Çankırı, Muş, Ürgüp, Sandıklı Belediye Başkanları, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 39. Olağan Meclis Toplantısı kapsamında Kütahya’ya geldi. Toplantıda ağırlıklı olarak afetlere karşı tecrübelerin bir araya getirilmesi konusu gündeme alındı

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 39. Olağan Meclis Toplantısı ve Deprem ve Deprem Sonrası Sağlıklı ve Dirençli Kentler Sempozyumu, Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde Yoncalı’da gerçekleştirildi. Toplantıya Kütahya Valisi Ali Çelik, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, üye belediye başkanları, meclis üyeleri, üye belediye koordinatörleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

BAŞKAN IŞIK TECRÜBELERİN BİR ARAYA GELMESİNE VURGU YAPTI

Toplantıda açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, misafir başkanlara Kütahya’nın doğal ve kültürel zenginliklerini anlattı. Başkan Işık, “Bugün ev sahipliğini yapmaktan onur duyduğumuz güzide birçok çalışma arkadaşımızın memleketimizin birçok yerinden gelen yerel yöneticilerimizin birlikte olduğu bir toplantıdayız. Öncelikle katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğimizin 39. Olağan Meclis Toplantısı ve içinde bulunduğumuz dönem nedeniyle çok önemli olduğuna inandığımız deprem konulu bir sempozyumun bugün konu edileceği bu toplantıda inanıyorum ki hepimizin yaşadığı birçok tecrübe bir araya geldiğinde ülkemiz adına sinerji oluşturacak bir birikime dönüşecektir” ifadelerini kullandı.

VALİ ÇELİK: DEPREME DAYANIKLI ŞEHİRLER İNŞA ETMELİYİZ

Vali Ali Çelik, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 39. Olağan Meclis Toplantısı ve Deprem ve Deprem Sonrası Sağlıklı ve Dirençli Kentler Sempozyumu’nun Kütahya’da yapılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya’da sizleri ağırlamaktan ve sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duydum” dedi. Vali Çelik, depremin insanların zihninde birçok şeyi uyandırdığını ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin bu çalışmalarının özellikle deprem sonrası yaşanabilir bir ülke ve şehir oluşturmak için gereken çabanın bir vesilesi olduğunu dile getirdi ve birliğin kurulmasında, çalışmaların devam etmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Deprem sonrası yaşanan olaylarda, devletin ve milletin büyük bir irade ve inanç ortaya koyduğunu belirten Vali Ali Çelik, Hatay’da kaldığı 110 gün boyunca sıkıntıları, zorlukları ve asrın felaketine karşı bir milletin nasıl ayağa kalktığını bizzat yaşayarak gördüğünü söyledi. Depremlere hazırlanmak için sağlıklı ve dirençli şehirler inşa etmenin gerekliliğine vurgu yapan Vali Çelik, “Bu bir seçenek değil, zorunluluk. Umarım düzenlenen bu sempozyum ve çalışmalarınız bu anlamda memleketimiz için faydalı ve yol gösterici olur” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?