in

Belediye bir ilki daha hayata geçirdi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:289karakter

Kütahya Belediyesinde görev alan 52 güvenlik personeline kapsayan toplu iş sözleşmesi, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın makamında imzalandı. Sözleşme Kütahya Belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri için imzalanan ilk toplu sözleşme oldu

Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası arasında Kütahya Belediyesinde çalışan özel güvenlik personeline yönelik toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesinde yine bir ilkin yaşandığını söyledi. Başkan Işık “Bugün onurlu bir günü yaşıyoruz ve hayırlı bir iş için bir araya geldik. Daha önce belediyemiz bünyesinde çalışan işçilerimiz için belirlenen hakların tamamını özel güvenlik personelimiz içinde belirledik. En düşük asgari ücreti 3 bin 200 TL ve üzerinde olacak şekilde ayarladık. Hayırlı uğurlu olsun. Kütahya Belediyesi yine bir ilke imza atmıştır” dedi.

‘BU SÖZLEŞME İLK KEZ İMZALANIYOR’

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağrıcı ise konuşmasında Kütahya Belediyesinde çalışan özel güvenlik görevlilerin ilk toplu sözleşmesi olduğunu hatırlattı. Çağrıcı, “Bu sözleşme ilk sözleşme. Bundan sonra devamı olacaktır. İlk yıl yüzde 20, ikinci yıl yüzde 30’a yakın bir zam var. Arkadaşlarımız bu zamdan memnunlar. Güvenlikçi personelimizin yanında oldunuz ve haklarını teslim ettiniz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi imzaları atıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?