içinde

Belediye’den 6 milyon TL’lik tahsis

Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında 300 günde tamamlanması planlanan spor tesisleri projesinin detaylarını paylaşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, yatırım için belediye tarafından tahsis edilen arazinin 6 milyon TL değerinde olduğunu söyledi

Valilik, Belediye ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, protokolün ve yatırımın hayırlı olmasını diledi. Başkan Işık, belediyenin Yoncalı Şifa Kent Projesi kapsamında yapılması planlanan spor tesislerin kamu kaynakları ile yapılacağını ifade etti.

ADIM ADIM ŞİFA KENT’E

Kütahya Belediyesinin Yoncalı Şifa Kent Projesinde yer alan spor tesislerinin yapılacağı alanın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis edildiğini kaydeden Başkan Alim Işık, “Sayın Valimizin teklifi doğrultusunda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz aracılığıyla, söz konusu projenin değerlendirilmesi için arazilerin tahsisi gündemimize geldi. Bu tahsis ile ilgili çalışmalarımız komisyon ve meclis çalışmaları şeklinde devam ederek, meclisin onayı ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze 25 yıl süre ile tahsis edilmesi kararlaştırıldı” dedi. Başkan Işık, imzalanan protokol gereğince bahsi geçen tesislerin yapılacağı 25 bin metrekarelik taşınmazın 25 yıllığına tahsisi yapıldığını söyledi.

‘KAMUOYUNU DOĞRU BİLGİLENDİRMEK GEREKİYOR’

Başkan Işık yapılan haberlerde Kütahya Belediyesinin adının geçmediğini, ancak kamuoyuna doğru bilgilendirme yapılması gerektiğini söyledi. Işık, “Medyaya yansıyan ancak, Kütahya Belediyesinin adının dahi geçmediği bazı yayınların, doğru bilgilendirme ile kamuoyuna açıklama gereği ihtiyacı ortaya çıktı. Emeği geçenler teşekkür ederek, şehrimizin böyle bir yatırıma kavuşmasından inanıyorum ki herkes istifade edecektir. Tahsis ettiğimiz alanın bugünkü rayiç bedeli 6 milyon TL civarındadır. Üzerine de bu rakama yakın miktarda yatırım yapılıp 15 milyon TL’lik yatırımı şehrimize kazandırmış olacağız. Söz konusu tesisler Kütahya Belediyesi’nin ortaklığında şehrimize kazandırılacak. Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Tesisler en geç 300 gün içinde Kütahya’ya kazandırılmış olacak” dedi.