in ,

Belediyeden amatör spora dev destek

  • Okuma Süresi:3Dakika
  • Karakter Sayısı:716karakter

Belediye tarafından, Kütahya’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine toplam 600 bin Türk Lirası nakdi destekte bulunuldu. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 2023 yılında desteğin 1 milyon TL’ye çıkacağı sözünü verdi

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılımıyla Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Gençlere desteklerinin her alanda olduğu gibi sporda da devam edeceğini söyleyen Başkan Işık, 70 amatör spor kulübüne 600 bin Türk Lirası nakdi desteği, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz’e verdi.

KÜTAHYA ASKF BAŞKANI CENGİZ’DEN TEŞEKKÜR

Törende konuşan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkanı Murat Cengiz, Başkan Işık’a bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın belediye başkanımız ve başkan yardımcılarımız, verdikleri sözlerin arkasında durarak her sene katlayarak amatör spor kulüplerimize yardımlarını devam ettiriyor. Sporun kalbi amatörlerdir. Çünkü amatör varsa profesyonel var, amatör varsa profesyonele adım var. Profesyonelde de Belediye Kütahyaspor’umuz var. Ziraat Türkiye Kupası’nda tur atlayan takımımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Takımımızın daha üst liglere çıkmasını arzuluyoruz. Sayın başkanımızın verdiği destekle amatör kulüplerimize destek oluyoruz. Belediye Başkanımıza Belediye Kütahyaspor konusunda ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Siz göreve geldikten sonra hiçbir yöneticiniz sıkıntı çekmiyor. Biz yönetimlerde görev aldığımız dönemlerde büyük sıkıntılar çektik. Sizin sayenizde bu tür sıkıntılar artık olmuyor. Ben size ve görev yapan yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

‘KÜTAHYA, SPOR ANLAMINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLAMIŞ’

Spora ve sporculara desteğinden dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkür eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, “Kütahya, spor anlamında birlik ve beraberliği sağlamış, belediyesiyle, valiliğiyle, bakanlığıyla spor ve sporcu olarak büyük potansiyele sahip. Devletimiz güçlü, belediyemiz güçlü, valiliğimiz güçlü ve tesis anlamında mevcut sıkıntılar aşılacaktır. Bu desteğin amatör spor kulüplerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

2023 YILI İÇİN 1 MİLYON TL’LİK DESTEK SÖZÜ

Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Spor, bir ilin birleştirici gücü. Yeni doğan çocuğundan 90 yaşına varmış amcamıza kadar herkesin yüreğinin kıpırdadığı birleştirici gücümüz. Elimizdeki bu alanı doğru değerlendirmemiz lazım. Eksiklikler olabilir, tercihlerde yanlışlar olabilir ama bunları konuşarak çözmemiz lazım. Görevi devraldığımızda 2018 yılı gelirlerinden belli bir payı 90 bin Türk Lirası yardım sözü verilmiş ama ödeyememişler. Gelir gelmez oradan başladık. O gün söz verdim ve bu yardım artarak devam edecek dedim. İkinci yılda 90 olan rakamı 200 bin Türk Lirasına çıkarttık. 2021 yılında 400 bin Türk Lirası yardımı amatör spor kulüplerimize dağıttık. Şimdi de 600 bin Türk Lirası yardımda bulunuyoruz. 90 bin Türk Lirasından buraya geldik. 2023 yılında, Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında bu şehre yakışan, bu şehrin evlatlarına uzatılan elin daha da uzayacağı 1 milyon Türk Lirasını sizlere söz veriyorum. 90 bin Türk Lirasıyla devraldığımız desteği 11 kat artırarak 1 milyon Türk Lirasına yükseltiyoruz. Bunu yapacağız çünkü bu gençleri geleceğe doğru hazırlamamız lazım. 2019 yılında yardımda bulunduğumuz kulüp sayısı 45 iken şimdi 70’e yükseldi. Rabbim sayılarını artırsın, biz de daha çok gencimize destek olalım” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?