in

Belediyeden üreten kadınlara tam destek

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:198karakter

 

Dumlupınar Mahallesinde başlatılan dikiş kursunun yılsonu sergisine katılan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, kadınların kooperatiflerle iletişime geçerek çalışmalarını kazanç kapısı haline getirebileceklerini ifade etti

Dumlupınar Mahallemizdeki kadınlarımız için Halk Eğitim Merkezince Kütahya Akşemsettin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde açılan dikiş kursu yılsonu sergisiyle tamamlandı. Kurs açılış programına katılan Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, eserleri tek tek inceleyerek, kurs öğreticisi ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

KAZANÇ KAPISI OLABİLİR

Belediye olarak üreten kadınlara, kadın kooperatifleri aracılığı ile önemli imkanlar sunulduğunu ifade eden Başkan Vekili Damcı, kadınların ürettikleri ürünlerin pazarlanması ve geniş kitlelere yayılmasında kadın kooperatiflerinin önemli rolleri olduğunu söyledi. Bu kurslarda üretim yapan kadınların, Kütahya Belediyesi öncülüğünde kurulan kadın kooperatifleri ile iletişime geçerek bunu bir kazanç kapısı haline getirebileceklerini söyledi. Emekleri için kursiyerlere teşekkür eden Başkan Vekili Damcı, Halk Eğitim Müdürlüğü çalışanları ve öğreticilere de teşekkür etti.

Haberimizi puanlar mısınız?