içinde

Bin 18 kişi belgelerini birleştirdi

İçişleri Bakanlığı’nın “Hayat Kimliğinle Kolay” Projesi kapsamında yeni nesil sürücü belgesini kimlik kartına yükleme işlemini gerçekleştiren Vali Ali Çelik, 21 Eylül’de başlayan uygulama ile Kütahya’da bugüne kadar bin 18 kişinin kimliğine ehliyet bilgilerini aktardığını ifade etti

Kimlik kartı ile sürücü belgesini birleştirme işlemi için İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Ali Çelik, görevli personelin yönlendirmeleri doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirdi. Vali Ali Çelik, 21 Eylül’de başlayan uygulama ile ilimizde bugüne kadar bin 18 kişinin kimliğine ehliyet bilgilerini aktardığını ifade ederek, “Bu uygulama ile vatandaşlarımızın hayatında bir kolaylık daha sağlanmış oldu.  Belgelerini birleştiren vatandaşlarımız ehliyetlerini yanında taşımak zorunda kalmayacak. Bakanlığımıza bu güzel proje için teşekkür ediyoruz.” dedi.

‘RANDEVUSUZ İŞLEM YAPILMAYACAK’

Ehliyetlerle kimlik kartlarının birleşmesi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti yeni kimlik kartı sahibi olunması gerekiyor. Çipli sistemi bulunan yeni kimlik kartlarına ehliyet bilgileri aktarılıyor. Ücretsiz olarak yapılan bu işlem için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün internet sitesi olan randevu.nvi.gov.tr adresinden veya Alo 199’dan randevu alınması gerekiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamu hizmetlerinde dijital dönüşüme yönelik vizyonuyla tasarlanan İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğünün yeni konseptini de beğendiğini dile getiren Vali Ali Çelik, görevli personele iyi çalışmalar diledi.