içinde

Bir yılda 31 833 hasta ve yakını ziyaret edildi

 

2022 yılının ilk “Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyonu Toplantısı” Vali Ali Çelik’in başkanlığında yapıldı. Çelik, il genelinde bir ay içerisinde 2 bin 458, bir yılda 31 bin 833 hasta ve hasta yakınının ziyaret edildiğini söyledi

 

2021 yılının değerlendirildiği toplantıda 2022 yılının da planlaması yapıldı. Vali Ali Çelik; evde bakım hizmetleriyle, yaşlı, engelli, kronik hastalığı bulunan hasta veya bakıma muhtaç bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının aileleriyle yaşadıkları ortamda uzman kadro tarafından verildiğini belirtti. 6 hekim, 46 sağlık personeliyle hizmet verdiklerini belirten Vali Çelik; il genelinde bir ay içerisinde 2 bin 458, bir yılda 31 bin 833 hasta ve hasta yakınının ziyaret edildiğini söyledi.

VALİ ÇELİK, HASTA YAKINLARINA MEMNUNİYETLERİNİ SORDU

Nitelik ve verimin artırılması için sahadaki uygulamalardan geri bildirim alınması gerektiğinin altını çizen Vali Çelik, toplantı esnasında evde sağlık hizmeti alan hastaların yakınlarını telefonla arayarak memnuniyetlerini sordu. Aldıkları hizmetten memnun olduklarını belirten vatandaşlar, Vali Çelik’e ve sağlık ekiplerine ilgileri için teşekkür ettiler. Hastaların durumu hakkında da bilgi alan Vali Çelik, geçmiş olsun dileklerini ileterek acil şifalar diledi.

Vali Çelik, hasta yakınlarının memnuniyetlerini paylaşmasının ardından İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan nezdinde sağlık çalışanlarına emek ve gayretleri için teşekkür etti.

‘HASTA VE YAKINLARINI KAYMAKAMLAR BİZZAT ZİYARET EDECEK’

Hasta bireylerin ve yakınlarının sağlık takiplerinin yanı sıra yaşadıkları ortamın fiziki şartları, ekonomik durumlarının tespit edilerek ihtiyaçlarının imkanlar dahilinde karşılanacağını belirten Vali Çelik, hastaların il merkezinde vali yardımcıları, ilçelerde ise kaymakamlar tarafından bizzat ziyaret edileceğini dile getirdi.