in , ,

Biri 15 diğeri 19 yaşında! Askıda ekmek kumbarasını çalan şüphelilerden biri yakalandı

YouTube video

 

Yıldırım Beyazıt Mahallesinde ihtiyaç sahiplerinin ekmek ihtiyacını karşılamak amacıyla yerleştirilen ‘Askıda ekmek’ kumbarasını çalan şüphelilerden biri Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu yakalandı. Diğer şüphelinin yakalanması için çalışma sürüyor

Olay, Yıldırım Beyazıt Mahallesi Akoluk Sokak üzerindeki bir fırında meydana geldi. Fırına gelen iki şüpheliden biri içeri girerek ihtiyaç sahiplerine ekmek ulaştırmak için bağış toplanan kumbaranın yanına geldi. İşletmecinin görüş açısında olmadığını gören şüpheli, kumbarayı alarak hızla fırından çıktı. Fırına gelen 2 şüphelinin kumbarayı çaldığı o anlar ise güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

İhbar üzerine polis ekipleri şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Yaklaşık 2 bin TL’nin olduğu kutuyu çalan şüphelilerin R.B. (15) ve U.C.T. (19) olduğunu belirleyen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, R.B.’yi kısa sürede yakaladı. R.B. gerekli işlemler için Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, U.C.T. isimli diğer şüphelinin yakalanması için çalışma sürüyor.

 

Haberimizi puanlar mısınız?