in , ,

Birlikte hırsızlık yaptıkları arkadaşının evini soyarken suçüstü yakalandılar

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:300karakter

 

Kütahya’da daha önce bir evden hırsızlık yaptıkları E.C.’nin şehir dışına çıktığını öğrenen 3 hırsızlık şüphelisi, soygun için girdikleri arkadaşının adresinde polis tarafından suçüstü yakalandı. Olaylarla ilgili gözaltına alınan 4 şüpheli adliyeye sevk edildi

Kütahya Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Yunus Emre Mahallesi Çam Dibi Sokakta bir evde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili çalışma başlattı. Ekipler yaptıkları saha çalışması sonucu, adrese girerek hırsızlık suçuna karışan şüphelilerin daha önce yine aynı suçtan sabıkası bulunan E.C. (37), H.E.B. (29) ve Y.A. (30) olduğunu tespit etti.

HIRSIZLIK ŞÜPHELİLERİ ARKADAŞLARININ EVİNİ SOYARKEN YAKALANDI

Şüphelilerden E.C.’nin 30 Ağustos Mahallesindeki Cengiz Topel Caddesindeki adresine operasyon düzenleyen ekipler, yaptıkları kontrollerde hırsızlık şüphelileri H.E.B.’yi banyodaki kapının arkasında, Y.A. ve O.A.’yı (28) ise, çatı katındaki bacanın arkasında gizlenirken yakaladı. Yapılan incelemelerde 3 şüphelinin evdeki eşyaları koyduğu 13 valiz, bezle sardıkları 2 adet televizyon ve1 adet boru kesme makası ele geçirdi. Şüpheliler H.E.B., Y.A. ve O.A.’nın, Yunus Emre Mahallesinde hırsızlık yaptıkları E.C.’nin şehir dışına çıktığını öğrenerek arkadaşlarının evine hırsızlık için girdiği ortaya çıktı. İlk olaydaki şüpheli E.C., yapılan başka bir operasyonda yakalandı. Gözaltına alınan 4 şüpheli gerekli işlemler için emniyete getirildi. İşlemleri tamamlanan şüpheliler sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Haberimizi puanlar mısınız?