içinde , ,

Bisiklet ve Uçurtma Şenliği’nde renkli görüntüler

 

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen Bisiklet ve Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Şenlikte konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Bu şehirde, dünyada nerede ne güzellik varsa, görmeye devam edeceğiz. Bu tür etkinlikler gibi daha farklı sürprizlerimiz olacak” dedi

Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen Bisiklet ve Uçurtma Şenliği’nde şehrin caddeleri renkli görüntülere sahne oldu. Her yaştan çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte Kütahyalılara seslenen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Eğer yaşadığımız şehre sahip çıkar, gelecek nesillere daha iyi bir kent bırakmayı hedeflersek, birçok güzellikleri hep beraber yapabiliriz. Bugün sizlerle ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte bunlardan birisi. Kütahya’yı dünya kenti yapmak istiyorsak, dünya gibi düşünmek zorundayız. Böyle bir etkinliğe katılarak bizlere güç verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU ŞEHRİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Bu tür etkinliklere sivil toplum kuruluşlarının paydaş olmasının önemli olduğunu ifade eden Başkan Işık, “Düzenlediğimiz etkinliğe sivil toplum kuruluşlarımızın paydaş olması bizleri mutlu ediyor. Sevgili gençler, bu şehri dönüştüreceğiz. Her şeye ve herkese rağmen sizlerle dönüştüreceğiz. Kütahya Belediyesi sizlerin. Bizler bugün varız, yarın yokuz. Şehrin sahibi şehrin sakinleridir. Şehir olmanın yolu bu tür etkinlikleri düzenlemektir. Bu etkinliğe katılan bütün gençlerimizi ve hemşehrilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu şehirde, dünyada nerede ne güzellik varsa, görmeye devam edeceğiz. Bu tür etkinlikler gibi daha farklı sürprizlerimiz olacak. Katılımlarınız için teşekkür ediyor, hayırlı etkinlikler diliyorum” dedi.

Etkinliğin başlamasıyla bisikletliler, belediye binasından Zafer Meydanı’na, oradan da Şehzadeler Parkı’na pedal bastı. Şehzadeler Parkı’nda vatandaşlarla buluşan bisikletliler, Kütahya Belediyesi’nin dağıttığı uçurtmaları gökyüzüne bıraktı. Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ve Süslü Kadınlar’ın da eşlik ettiği şenlik renkli görüntülere sahne oldu.