içinde , ,

Bor Karbür Fabrikasında ÇED çalışması başladı

 

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, Emet’e yapılacak olan Bor Karbür Fabrikası için ÇED raporlarının hazırlanma sürecinin başladığını ifade etti

Emet Bor İşletmesinde gerçekleştirilen iftara Genel Müdür Keleşer ve Genel Başkan Akçul yanı sıra, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, Emetbor İşletme Müdürü Ersan Ayten, Hisarcık Maden İş Sendikası Şube Başkanı Memiş Guguş, işletme idari personel,memur ve işçiler katıldı.

ETİ MADEN ÜRETİM REKORLARI KIRDI

İftar sonrası bir konuşma yapan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer, geçen sene üretim rekorları kırdıklarını, bu yıl ise ilk 4 ayda geçen yılın rakamlarını yakalamaya az kaldığını ifade ederken, müjdeleri de bir bir sıraladı.

Keleşer Emet’e yapılacak olan Bor karbür fabrikası için ÇED raporlarının hazırlanma sürecinin başladığını ifade ederken yapımı devam eden Sülfirik Asit Fabrikasının ise bu yıl sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini ifade etti.

Eti Maden olarak eğitime gençliğe verdikleri destekleri ifade eden Müdür Keleşer, Emet ve Hisarcık ilçelerine kurumlarınca yaptırılan gençlik merkezlerinin kısa sürede hizmete geçeceğini ifade etti. Keleşer işçilerin üretim primlerine zam verileceğini de kaydetti.